Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németül akarok egyedül megtanu...

Németül akarok egyedül megtanulni, van ilyen könyv?

Figyelt kérdés

Angolul már beszélek középfokon, és gond nélkül beszélgetek anyanyelviekkel, szeretném ha németül is így tudnék beszélni. Teljesen kezdő vagyok, nem tudok semmit.


Van olyan könyv, tankönyv ami az egyedül tanulókat segíti? Melyik ez?


Végezetül pedig, nektek mennyi időbe telt úgy megtanulni németül (a semmiről) , hogy gond nélkül beszéljétek németekkel? Erre a kérdése inkább azok válaszát várom, akik szintén egyedül tanulták.



2020. jún. 16. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen könyvet nem ismerek, de miért nem a Duolingóval kezded? Írtad, hogy tudsz középfokon angolul. Szerintem ilyen alapszinten sokkal hatékonyabb egy telefonos eszköz, ami mindent fölolvas, ellenőrzi a válaszaidat stb.


Ha beszélgetni akarsz tudni, ahhoz előbb-utóbb muszáj egy másik ember, akivel beszélhetsz (bár bizonyos fokig chatrobotokkal is lehet gyakorolni). De persze ez a rész már könnyebben, gyorsabban fog menni, ha jó a szókincsed (sokat olvastál, ehhez ajánlom a ReadLang-ot, keress rá), és sok szöveget írtál (írj naplót németül, kijavítani nem kell, az a lényeg, hogy a szavak fejedből való előkotrását gyakorold).

2020. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Későbbre viszont tudom ajánlani az "em Übungsgrammatik" nyelvtankönyvet (kiadó: Hueber). Szerintem az jó önálló tanuláshoz (de teljesen németül van, szóval tökkezdőnek nem jó).
2020. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Könyvből nehezen fog menni, attól tartok. A németet angol után tanulni nagyon nehéz.


Amit kiegészítésképpen tudok javasolni:

- Német szókincs (Lextra kiadó, a 4000 leggyakoribb német szó szerepel benne példamondattal, tematikusan rendezve)

- Dömők Szilva - Gyakorló német nyelvtan (sárga borítós, leírja például a névelők szabályszerűségeit, ilyen összeszedett német nyelvtannal még nem találkoztam)


Amit mindenképpen hagyj ki:

Az olyan könyveket, ahol össze kell huzigálni a megoldást, vagy kiegészíteni az egyetlen hiányzó szót a mondatban stb. Az embernek a nyelv használata során nem ilyen feladatai vannak. Egész mondatokat kell megértenie és alkotnia is.


Ha elektronikus tananyag mellett döntesz, a Duolingónál és a Memrise-nál kissé életszagúbb a Villám Német sorozat (20 éve hallottam, de még mindig a fejemben vannak a példamondatok, annyira berögzíti), annak borsos ára van, de megéri.

2020. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!