Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják angolul, hogy...

Hogy mondják angolul, hogy "Én csinálnám", "Te csinálnád", stb.?

Figyelt kérdés

Jelen időben:

Én csinálnám, te csinálnád, ő csinálná, mi csinálnánk, stb..


Múlt időben:

Én csináltam volna, te csináltad volna, ő csinálta volna, mi csináltuk volna, stb..


Jövő időben:

Én csinálnám, te csinálnád, ő csinálná, mi csinálnánk, stb..


És ugyan ezt kéne a "tud"-dal, tehát a could-dal. Gondolom az is ugyanúgy lesz, mint a would-dal, csak would helyett could-ot kell írni.


2020. jún. 17. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelen:


Személyes névmás (I, You, He/She/It, We, You, They) + would + normál alakú ige.


A tudásnál csak helyetesíted a wouldot a coulddal.


Múlt:


Személyes névmás + would have/would've + befejezett múlt idejű ige (például done).


A tudásnál helyettesíted a would've - et a could've/could have - el.


Jövő:


I shall + normál alakú ige.

We shall + normál alakú ige.

A többinél a shall helyett will jön.


Ha I, vagy We - nél használod a willt, akkor az már nem feltételes, hanem ilyen jóslás szerű dolog :D .


De ennél egyértelműbben is kifejezhető a maybevel.


I will maybe do that.

Talán, majd azt teszem.


A tudásnál pedig itt a képesség fogalmát használjuk.


I will be able to that.

Képes leszek azt csinálni.

2020. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
#1: Ezt a shall/will megkülönböztetést első személyben ill. ennek tanítását tessék már szépen elfelejteni. Ez már rég nincs így, simán használják a will-t minden személyben. Ne tanítsunk már archaikus szabályokat, mert azzal csak a tanulók szívnak!
2020. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. Én így tudtam, ha ma már nem ez a használt forma, akkor ki lehet javítani, nem akarok rosszat.


De akkor a will jelentése feltételes, vagy határozott? Esetleg szövegkörnyezettől függ?


Kérdező: Még az is eszembe jutott, hogy jövő időben lehet úgy mondani, hogy azt tervezed, hogy. Tehát csinálnád, ha minden úgy alakul. Ez a személyes névmás + hozzá tartozó létige + goint to + ige normál alakban.


Például:


I am going to do that.

2020. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 17. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:

#3: A will egyszerűen jövő időt fejez ki, nincs köze a feltételes módhoz, pl. I will call you back - 'Majd visszahívlak'.

A shall pedig, főleg hivatalos szövegekben, kötelességet ír elő, pl. Visitors shall wear masks - 'A látogatóknak maszkot kell viselniük'.

2020. jún. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1


A jövő időnél a would az lemaradt, vagy nem kell?

2020. jún. 18. 14:43
 7/10 A kérdező kommentje:
Illetve a múltnál E/3-ban is befejezett múlt idejű igét kell használni?
2020. jún. 18. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Jövő időben nincs would. És igen, E/3 - ban is have, ha van előtte would.
2020. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Plusz befejezett múlt idejű ige.
2020. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Áááááááááááá... befejezett múlt idejű ige, mi? Az amúgy egy had-el kezdődne. :) Amiről itt van szó (nagyba?), a have done alak, az egy befejezett főnévi igenév, to nélkül. Ami egyébként egy befejezett JELEN idővel egyformán néz ki, de nem az, mert itt előtte van egy segédige, segédigét meg főnévi igenévhez rakunk. Lapzártakor.
2020. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!