Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elképzelhetőnek tartod, hogy...

Elképzelhetőnek tartod, hogy egyszer anyakönyvezhető lesz a Vuk, mint férfinév?

Figyelt kérdés

2020. jún. 29. 10:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, nem is soká.
Igen, de az nem mostanában lesz.
Igen, de az talán évszázadok múlva lesz.
Nem tudom.
Nem hiszem.
Nem valószínű.
Teljesen kizárt dolognak tartom.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha abból indulok ki, hogy már a Frodó, és a Gandalf is adható gyereknek, akkor rövidesen ez is anyakönyvezhető lesz.
2020. jún. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mansour ***** válasza:
100%
Mivel ez egy létező szerb keresztnév (nem is ritka), és nálunk is élnek szerb nemzetiségűek, úgy gondolom, ilyen alapon ma is anyakönyvezhető (bár teljesen biztos nem vagyok benne).
2020. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mustafa33 ***** válasza:
100%
Igen, de nem mint Vuk a Fekete István kisrókája, hanem a Vuk szerb keresztnévként ami farkast jelent.
2020. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó Kettő! Én is pont erre gondoltam. Nemrég tudtam meg, hogy a Vuk egy szerb férfinév, ami Farkast jelent. Én mellesleg Mozart első keresztneve, a Wolfgang is azt jelenti németül.
2020. júl. 1. 06:15
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
Sőt, a magyar Farkas keresztnév is azt jelenti. :-D
2020. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#2: a Magyarországon élő nemzetiségek névadására más szabályok vonatkoznak, egy szerb nemzetiségű magyar állampolgár minden további nélkül adományozhatja ezt a nevet, egyébként nem.
2020. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mansour ***** válasza:
#6: Köszönöm a kiegészítést!
2020. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!