Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondja jó pár ember...

Miért mondja jó pár ember növényre, hogy "ő" meg "neki", amikor a növény nem személy?

Figyelt kérdés
Nekem is vannak növényeim, szeretem és gondozom is azokat, de eszembe sem jutna személyként hivatkozni rá, és ez nekem nagyon fura, hogy egy csomóan meg igen.

2020. júl. 17. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem személy, de előlény.
2020. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Van, aki a kocsijára is így hivatkozik, mert érzelmileg kötődik hozzá. Szerintem nem fura, inkább megmosolyogtató és érdekes látni, hogy milyen sokat jelent neki
2020. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első, oké, hogy élőlény, de attól még nem ő, hanem az.
2020. júl. 17. 11:51
 4/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Gondolom azért, amiért más meg az autójára, hajójára, állatkájára utal így. Érzelmi kötődés miatt, vagy valakinek egyszerűen csak ilyen a stílusa.
2020. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az előbbi mellett egyszerűen nem tud róla, hogy van különbség.
2020. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tudnak róla, csak megszemélyesítik. mikor emberi jelzőket aggatsz egy állatra, vagy jelen esetben növényre. vehemens állatvédőknél figyelni meg leginkább hogy túlgondolnak dolgokat és fel sem tűnik nekik hogy emberi tulajdonságokkal ruházol fel valamit és úgy kezeled
2020. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem érzelmi kötődés. Berögzült nyelvhelyességi hiba.
2020. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert többesszámban használható élettelenre. Meg azért, mert a költők is használták egyes számban.
2020. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!