Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz, amit az alábbi cikk...

Igaz, amit az alábbi cikk állít a ****ni szó eredetéről?

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 3. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, és ez egy etimológiai szótárban is benne van. A boszorkány szó meg onnan ered, hogy eredetielg egy olyan szellemet neveztek ezzel a névvel, amely éjszaka rászáll az emberre, aki ettől nem kap levegőt. Innen a lidércnyomás kifejezés.
2010. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hittem, csak hülyeséget ír, de ezek szerint nem.
2010. aug. 3. 22:55
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
„A középkori Angliában az emberek nem szexelhettek, csak a király jóváhagyásával (kivétel a királyi család). Mikor egy család gyereket akart a királyhoz kellett fordulniuk kérelemért, aki küldött nekik egy táblát, amit az ajtóra kellett kitűzniük, amikor házas életet éltek. A táblán ez állt: Fornication Under Consent of the King. (F. U. C. K.), azaz paráználkodás a király engedélyével. Innen ered a mai “fuck” angol szó.”
2010. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért voltál hitetlen ezzel kapcsolatban? El se tudod képzelni mi mindent átvettünk a különböző népektől.
2010. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

11:03

ez egy urban legend

2010. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

12:30 tisztában vagyok vele, hogy egy nyelvben mekkora a jövevényszavak aránya, és jól tudom, hogy ez alól a magyar sem kivétel. Csak kicsit meglepett, hogy egy ennyire tabunak számító szó nem saját találmány.

11:03 erre nem mernék mérget venni, mert oké, valóban kijön a "fuck" szó az említett mondat rövidítéseként, na de mi a helyzet a német "ficken" szóval, amiről szemmel látható, hogy azonos eredetű szavak. Nyilván a "fuck" is régebbi eredetű szó, még mielőtt a két nyelv különvált volna.

2010. aug. 4. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sőt!

(Kérlek javítsatok, ha nem így van, mert nem biztos forrásból hallottam.)


Én úgy tudom a b***ik ige azért terjedt el, mert az addig használt gyakni szó már nagyon durvának számított.

Így ha nem káromkodni/csúnyán beszélni akartak, csak a nevén nevezni a dolgot, akkor használták a b***nit a gyakni helyett. :)

2010. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez jó! Pedig - legalábbis errefelé - a gyakni szó az, ami elég enyhe jelentéssel bír, legtöbbször nem is szexuális értelemben használják.
2010. aug. 4. 17:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Előre is bocs az offért! Életemben nem hallottam még a "gyakni" szót (szegedi vagyok), te pedig láthatóan igen. Elárulnád melyik vidéken élsz, ha nem titok? Pusztán kíváncsivá tettél. (Természetesen nem a címedet akarom, csak egy durva behatárolást.) Köszönöm!

2010. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:02-nek


Bocs, nem nekem szólt a kérdésed. :)


Tegnap felvetettem barátomnak ezt a témát :D És ő rögtön mondta, hogy egyik ismerősétől már hallotta, hogy "Na most jól legyaklak!", ami ha jól értelmeztem játékban/versenyben a kb. "Elverlek, lealázlak, stb." jelentéssel bír. :D:D


Az említett ismerős Győr-Moson-Sopron megyei. :)

2010. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!