Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha elkezdem letenni sorjában...

Ha elkezdem letenni sorjában a nyelvvizsgákat, akkor 5 bizonyítványom lesz?

Figyelt kérdés

Lesz egy A1, A2, B1, B2, C1 bizonyítvánnyom, ez ugye 5 darab.


C2-vel ugyanis jelenleg nem számolok.


2020. aug. 2. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
A1, A2 és ilyen vicc kategóriákra nem is adnak bizonyítványt szerintem.
2020. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne vicc!?


Én kezdő vagyok, nekem az A1-A2 szint megszerzése is nagy dolog!

2020. aug. 2. 16:28
 3/10 Metionin ***** válasza:
100%
Igen. Csak amikor egy magasabb szintet teszel le, akkor az alacsonyabb szintű bizi kb. feleslegessé válik. Szóval ha leteszed a középfokút és utána a felsőt, akkor onnantól kezdve elég a felsőt bemutatni. Egyébként ja, durván néz ki a sok bizonyítvány, főleg ha külön csinálod a szóbeliket meg az írásbeliket. Nekem is van 4 db, utálom fénymásolni meg mindig fosok hogy valamelyiket kihagytam vagy 2x töltöm fel.
2020. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de sok értelme nincs mindet lerakni. Szerintem csak a B2-nek és a C1-nek van értelme, a többit nem igazán szokták bárhol is kérni, csak felesleges pénzkidobás.
2020. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
B2-es szint az, amit már komolyan is vesznek, ahova elég az alapszintű tudás, ott még soha nem láttam, hogy követeltek volna erről papírt. Tényleg felesleges megcsinálni, mert semmit nem ér szinte, de ellenben nem sokkal olcsóbb a B2-nél.
2020. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindig a magasabb szintu nyelvvizsga szamit, az van elismerve. Ax alacsonyabb szintueket bekeretezheted es logathatod a falon.
2020. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint akkor egy B2 nyelvvizsgát érdemes letenni. Ez logikus, és jobban tudok spórolni is. Viszont ha nem járom le az A1-B1 tanfolyamokat, nem csinálom meg a vizsgákat, akkor honnan tudjam, mikor vagyok B2 szinten?


Szóval csak muszáj lesz az előbbi szinteket is rendesen megcsinálni.

2020. aug. 3. 13:10
 8/10 Metionin ***** válasza:
Egy normális tanár megmondja neked, hogy mikor melyik szinten állsz. A szintű vizsgák szerintem is feleslegesek, én B2-nél "küldöm" a diákokat, az alatt felesleges és drága is, sehol senkit nem fog érdekelni egy A-s nyelvvizsga. Vizsgaszituációt tudsz tanárral is gyakorolni.
2020. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy a felettem lévő írta. Egy tanár megmondja neked, hogy mikor mehetsz nyelvvizsgára. Ha tanfolyamra mész, akkor meg eleve benne van a tanfolyamra, hogy milyen szintre jutsz el általa. Rendkívül logikus ez az egész egyébként, nem kell így túl bonyolítani mint ahogy most elő adod, kérdező.

Szerintem menj el egy tanfolyamra ami B2-es szintig elvisz, mikor azt befejezted szerintem jó ötlet ha elmész egy magán tanárhoz és megkéred, hogy készítsen fel téged a nyelv vizsgára. A C1-re meg ugyan ezt tudom ajánlani, de sokkal jobb ennél a szintnél már ha megtudod oldani, hogy az adott nyelv országában eltöltesz egy kis vagy több időt is akár, minnél több anyanyelvűvel minnél mélyebb és átfogóbb témákról beszélni. A C1 nagyon nagyon kell készülni

2020. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne muszáj megcsinálni?

Nem véletlen van egy halom ingyenes gyakorlófeladat a neten, amit meg tudsz oldani és tesztek, próbavizsgák sora is, minden kategóriában, a teljesen kezdőtől az anyanyelviig. Aztán elmész egy tanárhoz, ő meg megállapítja a szintedet. (Első) nyelvvizsgára egyébként is tanárral célszerű célzottan gyakorolni, nem tanfolyamon, ahol rajtad kívül még legalább 10-15 ember van (ahol ennél kisebb létszámot hirdetnek, az sajnos vagy kamu vagy pedig olyan drága a díj, hogy annyiból már kijönne a tanár), tehát ennyifele oszlik az oktató figyelme, mindenki másban van lemaradva, amit erősíteni kéne, de közben ugye haladni is muszáj stb stb. 3 elvégzett tanfolyam után (ebből az egyik méregdrága, puccos iskolában volt) mondom neked, hogy kidobott pénz az egész nagyrészt, csak akkor ajánlom, ha nem telik tanárra, de még akkor is megpróbálnék kigazdálkodni legalább 3-4 alkalmat a vizsga előtt közvetlenül.

2020. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!