Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánokkal tudok beszélgetni...

SIDLER22 kérdése:

Japánokkal tudok beszélgetni úgy, hogy csak a Hiraganát ismerem?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a Hiraganához nyílván tudni kell beszélni. De mondjuk ha én nem ismerem a Kanjit meg a Katakanát sem attól még megértik ha csak Hiraganában írok nekik vissza?

2020. aug. 11. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy össze tudnák rakni, de nem valószínű.


by egy volt japánul tanuló diáktól.

2020. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés inkább az, hogy te megérted majd, amit írnak neked kanjival és katakanával?
2020. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ha megértik, hogy én mit írok csak Hiraganában akkor gondolom vissza is tudnak írni ugyanígy.
2020. aug. 12. 07:34
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező,


Egy koreai születésű ember, aki felsőfokon beszél és ír japánul, mondta hogy nekik, akik abszolút hozzá vannak szokva az írásjelekhez minimum 5-8 év kell, hogy gond nélkül tudjanak beszélni és írni. Ami itt Magyarországon folyik japán oktatás-az vicc, és minden perce kár.Hiába tanul valaki egyetemen, a legkiválóbb nyelvérzékkel, 3 év alatt talán a legesleg minimálisabb alapot tudja elsajátítani, és még koránt sem biztos, hogy fog tudni kommunikálni velük. Tehát akinek esze van, azt itt megáll vele. Látta az illető és tudja, hogy tanítanak itthon mert meg lett mutatva neki, és csak annyit mondott: szégyen ami Magyarországon ez ügyben Japán oktatás címszóval van. Szóval nagyon nagyon gondold át ezt az egészet.

2020. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
4+ Maga az egyetemi tanár is mondta, hogy nála senki nem fog lediplomázni 3 év alatt Japánból. Maga az egyetemi oktató-érted? bár bent a tanszékhez tartozó ember is ezt publikálja az elsős diákoknak. Gondold végig.
2020. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ők érteni fogják, amit te írsz nekik, kivéve ha borzasztó a nyelvtanod és össze-vissza kavarod a szavakat, de te nem fogod érteni, amit ők visszaírnak, mert tuti nem csak hiraganával fognak válaszolni. Bár ha akarod, megkérheted őket, hogy írjanak így, de te fogsz rosszul járni, mert ha egy darab kanjit sem ismersz, akkor valószínűleg gyakorlatilag semmit nem tudsz japánul, ezért aztán bármilyen alap szintű mondatot írnak neked, azt sem fogod tudni eldönteni, hol ér véget egy szó és hol kezdődik a másik.
2020. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

Én anno japán szakos voltam, a 2. év végén kezdtem el chatelni egy japán lánnyal, és meg tudtam értetni vele magam (olyannyira, hogy azóta összeházasodtunk :P). Nyilván, ha ma visszanézem az akkori beszélgetéseinket, fogom a fejem a sok nyelvtani hiba láttán, de azért az erős túlzás, hogy 3 év alatt csak a legminimálisabb alapot lehet elsajátítani.

Emellett volt szerencsém más országok japán szakos tanulóihoz is (Hong-Kong, Tajvan, Anglia, Svédország, stb) és egyáltalán nem voltak jobbak, mint a magyarok.

Szóval nem hiszem, hogy rosszabb lenne az oktatás, mint bárhol máshol a világon.


Kérdező: a hiraganához nem kell tudni beszélni, azt egy hét alatt meg lehet tanulni, úgy, hogy közben egy büdös szót nem tudsz japánul (mivel a hiraganák csak szótagok), tehát arra nem nagyon fogsz tudni támaszkodni egy chatelés során.

2020. aug. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!