Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen érzés egy nem magyararn...

Milyen érzés egy nem magyararnak először hallani a nyelvet?

Figyelt kérdés

A legtöbb külföldi azt mondja hogy gyönyörű magyar nyelv ,de mégis. Olyan mintha én mint magyar először hallanám a franciát? Spanyolt? Afrikai nyelvet? Melyikhez lehetne legjobban hasonlítani?

Ha van épkézláb válaszotok annak nagyon örülnék de az még jobb lenne ha egy magyarul beszélő "külföldi" válaszolná meg. Az értelmes válaszokat előre is nagyon köszönöm. :)



2020. aug. 18. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura. Eddig ezt mondták rá a legtöbben.

Olyannal viszont még sosem találkoztam aki külföldiként gyönyörűnek találta volna.

Jellemzően egyébként beazonosítani sem tudják, hacsak nincs korábbról magyar ismerősük. Akik először hallottak magyarul beszélni, tippeltek már lengyelnek, románnak, még töröknek is, de talán egy-két ember volt aki eltalálta a magyart.

2020. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Töröknek gondolják, ahhoz hasonlít.
2020. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön élek, és volt párszor full idegenek megkérdezték,hogy honnan jöttünk-

Álltalában nehéznek találják, szépnek nem feltétlenül

2020. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehéznek és különlegesnek találják általában. Tippeltek már norvégra, törökre, magyarra kevesen. Szépnek azok gondolták akik kicsit jobban megismerkedtek vele, többször hallották, esetleg verset mutattam nekik.
2020. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépnek, gyönyörünek nem tartják - ezt csak a magyarok hiszik meg terjesztik -, inkább török, arab vagy szláv nyelvhez hasonlítják.
2020. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer Hollandiában a pincér lány odajött hozzánk, hogy bocsi, egy kicsit hallottam a beszélgetésetekből, ez milyen nyelv? Tényleg csak pár szót hallott belőle, első tippje az olasz volt. :D Aztán mondtuk, hogy ez egyébként magyar, és mesélte, hogy volt egy magyar kollégája tök sokáig, és neki tetszett a nyelv, de ő is azt mondta, hogy nagyon komplexnek tűnik így "külsősként".

Szintén Hollandia, első alkalom egy hotelban. Odajött a recepciós nő, segített nekünk, mi meg persze beszélgettünk magyarul. Legnagyobb meglepetésünkre megszólalt magyarul, és mondta, hogy a férje magyar, és mivel tetszett neki is a nyelv, meg is tanulta valamennyire. :D

2020. aug. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sokszor hallottam még, hogy szépnek mondanák. Általában nem tudják hova tenni.
2020. aug. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. Sok másra is hasonlít. Sokmindennek szokták hinni. Csehnek, orosznak, olasznak, töröknek, finnek, észtnek, perzsának, klingonnak, tündének, van olyan is aki azt mondta, hogy alakváltó nyelv, mert sokféleképpen hangozhat.
2020. aug. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Afrikai pàrom azt mondta oltan mintha énekelnénk. Dallamosnak mondta, szépnek még nem... 😄
2020. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!