Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van különbség a "bosszút áll"...

Van különbség a "bosszút áll" és "megbosszul" kifejezések között?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bosszút állni valamiért/valakiért lehet, megbosszulni pedig valamit, vagy valakit. A jelentése ugyanaz, az, hogy melyiket használjuk a szövegkörnyezettől függ.
2020. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán időponti különbség lehet közte:

Bosszút áll: nem azonnal, de felkészül rá.

Megbosszul: ez is lehet olyan, mint az előző, de ez inkább inkább közelít az azonnali cselekedetre.

Szerintem.

2020. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs más különbség, csak stilisztikai. Azt sem gondolom, hogy esetleg időrendbeli. "Bosszút állok", vagy "megbosszulom" - nem érzek időeltolódást e kettő között, ahogy a "bosszút fogok állni", vagy a "meg fogom bosszulni" között sem. A jövőbeni kivitelezés tervezésére viszont van más, frappánsabb stilisztikai mód: "bosszút forral", "bosszúra esküszik", "bosszút fogad", "bosszúszomja nem lankad" etc. etc.
2020. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a megbosszul köznyelvibb, míg a bosszút áll kicsit költőibb, régiesebb.


De lehet, hogy ez csak az én pesti fülem...

2020. szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt jelenti a stilisztikai különbség.
2020. szept. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha azt mondom hogy "bosszút állok rajtad!", meg hogy "megbosszúllak! akkor az ugyanazt jelenti?
2020. szept. 23. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem 😂😂😂


Megbosszullak = elégtételt veszek azért ami veled történt


Bosszút állok rajtad = elégtételt veszek azért amit te tettél velem/mással

2020. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az előbb trükköztél, mert hozzáragasztottál egy szót, a "rajtad"-ot. Így már más értelmet kaphat a kifejezés. De nekem is van ötletem - most akkor próbáld ki, ízlelgesd ezt a variánst:

- megbosszullak

- bosszút állok ÉRTED

2020. szept. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!