Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemesebb sindarin-tengwar...

Sobo8 kérdése:

Érdemesebb sindarin-tengwar rendszert tanulmányozni, mint a eszperantó vagy akár angol nyelvet?

Figyelt kérdés
Azért érdekel ez jobban, mert ez nagyon varázslatos nyelv. Igaz, hogy mesterséges beszéd, de engem nagyon megfogott. Még a világnyelvnél is jobban vágyom az ismeretére.

2020. szept. 23. 13:37
 1/7 Molyember ***** válasza:
100%
Ha annyira vágysz rá, akkor tanuld. De mitől lenne érdemesebb? Hány olyan álláshirdetést találsz, ahol elsősorban egy fantasy világ nyelvét kérik írásban és szóban, míg a felsőfokú angol nem érdekli őket?
2020. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki volna az dolgozva? Hogyan mondod, hogy: ha megettem volna három orkot? Vagy azt, hogy: Miért is lennél te jobb íjász?
2020. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az angolt mindenképpen érdemesebb, de az eszperantó nem megkerülhetetlen. Ha elvarázsolt, akkor tanuld nyugodtan!

2008-ig 25 ezer sindarin szó vált ismertté, de vannak még kiadatlan jegyzetek is.

2020. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy a sindarin-tengwar az angolnak amolyan kiegészítője. Például a hosszú magánhangzó leírása meglehetősen ötletesen van megoldva.
2020. szept. 24. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi azért viszonylag egyszerűen megoldottuk, még hungarumlautunk is van, ami a többi nyelvnek nincs.
2020. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

gondolom fiatal vagy hogy ilyesmire van időd

én is ilyen voltam


megbántam


napi 9 óra munka, 2 óra ingázás, sport, otthon két gyerek mellett most tanulom az angolt-németet mert kell a munkámhoz


amíg van időd tanulni addig az angolt felsőfokon+szakszavak + egy olyan nyelvet tanulj amit szeretsz vagy a leendő szakmádhoz kellenek, az ilyen kitalált nyelveket meg felejtsd el


bocs ha kicsit földhözragadt voltam, de ez a tapasztalatom :)

2020. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Balasa Bence ***** válasza:
100%

Azért érdekel ez jobban, mert ez nagyon varázslatos nyelv. Igaz, hogy mesterséges beszéd, de engem nagyon megfogott. Még a világnyelvnél is jobban vágyom az ismeretére."



Ez becsülendő barátom, ne add fel!!!

2020. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!