Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megtudnék tanulni itthon...

Megtudnék tanulni itthon valamennyire angolul?

Figyelt kérdés

Gondoltam veszek egy fordítógépet is és így próbálkozok.Tanfolyamokra nem akarok járni mert úgy nincs türelmem, hogy ott üljek és magyarázák a dolgokat.(Na meg pénzem sincsrá mert 14 vagyok..)

Még adnátok pár tippet, hogy hogyan kezdjem el tanulni vagy esetleg valami linket ahol tudnám tanulni/gyakorolni a szavakat.

Ja és itt a link hogy melyik fordító gépet venném meg:

[link]

(a harmadik a sorban)


A válaszokat köszönöm!


2010. aug. 8. 12:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és hol tudnám meg halgatni hogy hogyan kell kiejteni egy szót?
2010. aug. 8. 12:44
 2/16 anonim ***** válasza:

szia!

én ezt találtam: [link]

szerintem úgy tanulhatnád, hogy először tanulsz alapszavakat, alapmondatokat, aztán olyan oldalakat megnézel, amilyen téma érdekel és amit nem tudsz szót, kiszótárazod és a mondat szerkezetét megjegyzed (főleg ha angol anyanyelvű a szerző)

2010. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A fordítógépekben ne bízz, gép nem tud fordítani, többet árt, mint használ. Önmagában a szavak tanulásával se érsz semmit. Vegyél egy magyar kiadású tankönyvet, ami magyaráz is, illetve a Headway sorozathoz vannak kis füzetkék magyar nyelvű magyarázatokkal, szójegyzékkel és CD-vel. Vannak olyan netes szótárok, amik ki is ejtik a szavakat, pl sztaki.hu, de van több is. De középiskolában úgyis tanulhatsz angolul.
2010. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
amit az előző válaszoló linkelt be az jó lessz szótárnak?
2010. aug. 8. 18:01
 5/16 A kérdező kommentje:

és tényleg nem ér semmit a szavak tanulása?azt hittem hogy egy nyelv megtanulása abbol áll hogy megtanulok "pár" szót

abbol összerakok egy mondatot na meg megtanulom hogy hogy kell ki ejteni.

2010. aug. 8. 19:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Szótárnak lehet, hogy jó, de a kiejtése gépi hang, azt nem könnyű utánozni. A szavak kellenek a nyelvhez, de önmagukban nyelvtan nélkül nem lesz belőlük mondat. Mintát kell látnod a mondatszerkesztéshez, kezdetnek tankönyvi szövegeket, később eredeti szövegket. Mindig szövegkörnyezetben kell tanulni, önmagukban a szavak még nem jelentik a nyelvet. És több oldalról kell megközelíteni, főleg olvasni, aztán ki is mondani, hallgatni (rajzfilmek, slágerek is jók), pár mondatot írni.
2010. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
de ha kezdetben csak beszélni akarom a nyelvet akkor nem kell meg tanulnom (addig) hogy mi hova kerül (ige,alany stb.) nem?
2010. aug. 8. 21:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz beszélni, ha egyszer nem tudod, hogy épül fel egy mondat. Az angol mondatnak a szórend a lelke, kérdőnél és tagadónál segédigével fűszerezve, már a legelső mondatnál is, pl hogy "Beszélsz angolul?"
2010. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen utánna eszembe jutott...Amikor írtam a választ/kérdést úgy gondoltam hogy az egész mondatot beírom a fordítóba de rájöttem hogy úgy nem lessz jó mert minden mondatot ami fontos úgysem fog eszembe jutni amikor a mondatokat írom ki hogy meg tanuljam.

Tudtok valami ilyen könyvet ami leírja a szó szerkezetet?

2010. aug. 8. 21:44
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi célból akarsz angolul tanulni?

Eddig milyen idegen nyelvet tanultál (és abból milyen szinten vagy most)?

Otthon, egyedül akarod tanulni az angolt?

2010. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!