Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik angol mondat a helyes,...

Melyik angol mondat a helyes, illetve mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
I've never heard of him. I never heard of him.

2020. okt. 14. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Mind a kettő helyes, de iskolában az elsőt várják el. Present Perfect kell, mert az elmondott, múltból származó infó hatással van a jelenre.
2020. okt. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Tulajdonképpen az első a helyes, ha vizsgán kérdezik. De élő beszédben, ahol megengedik maguknak a slamposságot, mondják a másodikat (azaz "helytelenül") is.
2020. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Mindkettő lehet helyes a szövegkörnyezetől függően.

- Do you know Sam Smith?

- No, I've never heard of him. - Még sosem hallottam róla, de ez még változhat, ezért van Present Perfect.


My dad left us when I was born. I never heard of him until I was 12. - Soha nem hallottam felőle 12 éves koromig. Ez a kijelentés a 12 éves korom előtti, azaz egy lezárult időszakra vonatkozik, ezért van Past Simple.

2020. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3asnak igaza van (felülbírálva magamat, 2es voltam) szóval igen, ha kifejezetten a múlt egy adott időszakáról szól, akkor egyszerű múlt idő.
2020. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!