Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ír angol miben különbözik...

Az ír angol miben különbözik a brit angoltól? Vagy ugyanaz?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanazt az angolt beszélik, mint máshol Nagy Britanniában, legfeljebb más akcentussal. Olyan nincs, hogy "ír angol". Az az ír nyelv, amire gondolhatsz, és az egy teljesen különálló nyelv. Kelta eredetű, míg az angol germán.
2020. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Es az irek csak kb 150 eve beszelik az angolt. Mint tudjuk az irek az angolok rabszolgai es gyarmata voltak korabban. Ez kb. 1920 tajan megvaltozott.
2020. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Az ír és az brit akcentus különböző, illetve van egy-két szó, ami az ír nyelvből beépült az angolba. Én nem mondanám a kettőt ugyanolyannak, de nem kell egetrengető különbségekre gondolni.
2020. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát erre csak annyi, hogy Liverpoolban is meglehetősen más a dialektus, mint Londonban, és mindkettő Angliában van.

Angliában is, meg Írországban is tucatnyi helyi dialektus van, amik között kisebb-nagyobb (de inkább kisebb) kiejtésbeli és szókincsbeli eltérések vannak. Egyik sem éri el azt a szintet mint például az amerikai és brit angol közötti különbségek, és ők is tökéletesen megértik egymást.


Az íreknek van néhány, az ír (Gaelic) nyelvből átvett szavuk amiket lehet, hogy egy Londonban élő nem fog használni, a meglehetősen multikulti Londonban meg használnak olyan szavakat, amik hallatán meg szerintem az írek vakarják a fejüket. De ezek annyira minimális eltérések, hogy nem biztos, hogy érdemes különbséget tenni. De ha akarsz, lehet.


Az akcentus, ami a legmeghatározóbb különbség. Ha jól tudsz angolul, akkor viszont rövid idő után sem fog fennakadást okozni.

2020. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as: az ír nyelvnek az égvilágon semmi köze nincs az angolhoz, a különbségek eget rengetőek, mivel két teljesen külön nyelvről beszélünk. Mint a magyar és a francia. Angolul beszélnek Írországban, erős és jellegzetes akcentussal, de az természetesen nem az ír nyelv (Gaeilge).
2021. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös


Nem tudom ezt miért címezted nekem. Tudom, hogy a két nyelv teljesen különböző, csupán azt írtam saját tapasztalatból, hogy egy-két dolgot az ír nevén hívnak. Ott, ahol én éltem évekig legalábbis így volt.

2021. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, azért címezte neked, mert másképp értette, mint te szántad, az utolsó mondatodat. Te az írek által beszélt angolt hasonlítottad össze, ő meg azt hitte, a kelta nyelvről értekezel. Ilyen ez a kommunikáció, hatásfoka alacsony, iterációval lehet javítani. Dik, te mirű beszész? És lehet pontosítani. :D
2021. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!