Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az " engem ütöttek el majdnem...

Az " engem ütöttek el majdnem gyerekként". mondatrész nyelvtanilag helyes? És ha igen akkor hivatalosan mit jelent?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha azt akarod kifejezni, hogy majdnem gyerek voltál amikor elütöttek akkor helyes. Viszont ha azt akarod, hogy amikor gyerek voltál majdnem elütöttek akkor így helyes. Engem majdnem elütöttek gyerekként.
2020. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Majdnem gyerek = serdülő. Azt jelenti, hogy a járdán menő kerékpáros nem Pistát, hanem engem ütött el, pedig alig nőttem ki a gyerekkorból.
2020. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Egy értelmezés:

_Engem_ ütöttek el majdnem gyerekként... nem a tesómat, de szerencsére félre tudtam ugrani.

Egy másik:

Engem _ütöttek_ el majdnem gyerekként... szóval tudom, milyen veszélyes tud lenni egy zebra, de én szerencsére félre tudtam ugrani.


Én a "majdnem gyerek" kifejezéssel nem tudok mit kezdeni: a "majdnem" azt jelenti, 'kicsivel kevesebb, mint'. Akkor a "majdnem gyerek" olyan lény, ami még épp nem gyerek, de már közel jár hozzá? Magzat? Serdülőt biztos nem értenék alatta.

2020. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A harmadik válaszoló második értelmezése akkor lenne helyesen írva, ha a majdnem szó után vessző lenne. Ugyanez áll a kérdésre is, amennyiben ezt akarta kifejezni.
2020. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom az első miért lett lepontozva?
2020. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt én se, a valasz hasznos, a temarol szol esetleg ervelni lehet ellene ha szerinte nem ugy van.

A majdnem gyerek" valoban erdekes kulon is, akkor a majdnem az "egyiranyú"? Eszerint nem mondhatnank azt se, hogy a PI az majdnem 3...

2020. okt. 28. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Ezt most nem értem. Mi az hogy egyirányú?
2020. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

#5: Azért, mert a "majdnem gyerekként" részt tekinti egy egységnek, holott a "majdnem" értelmileg nem kötödhet a "gyerekként"-hez, tehát csak az elütésre vonatkozhat.

#6: Aki majdnem három éves, az még biztosan nem töltötte be a harmadik életévét. Aki már betöltötte, arra nem mondjuk, hogy majdnem három éves. Az életkor folyamatosan nő, az ilyen értelemben egyirányú; de abban igazad van, hogy a számegyenesen mindkét irányban vizsgálhatjuk a közelséget, így a 2,9-re és a 3,1-re (vagy akár a pi-re) is mondhatjuk, hogy majdnem 3. De az életkornál ez nem működik, ezért a "majdnem gyerekként"-nek nincs értelme.

2020. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!