Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszban az írott "o" helyett...

Oroszban az írott "o" helyett mikor ejtünk "a"-t és mikor nem?

Figyelt kérdés

Ugyanitt a hangsúlyozás a szavaknál is tiszta káosz.

A tanárnőm azt mondta, hogy az idővel fog rögzülni, de nem tudtok rá valami szabályt mondani, hogy hogyan kell hanglejteni, hangsúlyozni?


Köszi!

Kezdő oroszos



2020. nov. 4. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem is annyira "a"-t ejtenek az "o" helyett, hanem inkább amolyan "pálócosan elnyújtott" "á"hangot hallani a tősgyökeres oroszoktól.

Pl Moszkva kiejtve inkább Mászkvá.

(sajnos így egyetlen betűvel nem lehet igazán érzékeltetni azt a hangzást)

2020. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mansour ***** válasza:
100%

Nem vagyok profi oroszban, de úgy tudom, hogy a szavak hangsúlyozását a szóval együtt meg kell tanulni. Idővel viszont tényleg kialakulhat valamiféle ráérzés, és már az ismeretlen szavakat is többnyire helyesen fogod hangsúlyozni.

Az "a" ejtés úgy tudom minden hangsúlytalan "o" esetében jellemző.

2020. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:
100%
Sokat hozzáfűzni nem tudok, a legfontosabbat elmondták előttem. Igen, a hangsúlytalan 'o'-t ejtik rövid 'á'-nak. Ha már Moszkva: [link] - palócosan elnyújtott 'á'-ban nem vagyok jó, inkább rövid 'á'-nak szeretem hívni. A 'город Москва'-ban is szépen hallható, hogy az első 'o' hangsúlyos, a 2-3. nem.
2020. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 véleményét olvasva rájöttem, hogy félreérthetően fogalmaztam.

A palócos "elnyújtás"alatt nem a magánhangzó időbeni elhúzódását értettem, hanem inkább az o és az á közötti torzulást akartam érzékeltetni.

(#1 voltam)

2020. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni sehonnan, ha olyan szó jön szembe, amit még nem hallottál. Ezért előveszel egy olyan nyelvkönyvet / szótárat / akármit, ahol voltak szívesek jelölni az ékezeteket. Amelyik o-n van ékezet, azon van a hangsúly, az marad o, az összes többiből á lesz. Egy szótagos szavaknál nem szokták jelölni a hangsúlyt, ott az ékezet nélküli o is hangsúlyos tehát marad o.


De aki rengeteget hallgatja az orosz beszédet pl. Youtubon, az fogja tudni, melyik szokott o és a lenni. e és i-vel hasonló játék. Nem szokott ebből probléma lenni.

2020. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!