Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan nyelv ami nem...

Van olyan nyelv ami nem használja az általunk cs-nek írt hangot?

Figyelt kérdés
Szóval angolt tanulok már 2 éve, most készülök felsőfokúra. Középsuliba is egy angol tagozatra akarok felvételizni. Nagyon szeretem a nyelvet, viszont akárhányszor visszanézem a hangfelvételeket mindig elfog a szégyen mert nem tudom a cs betűt jól kiejteni. Születésemtől fogva majdnem, hogy süket voltam ameddig meg nem műtötték a bal fülemet 7évesen. Lényeg hogy hallok. Oviban mindig jártam logopédushoz és a nehéz mássalhangzókat el is sajátítottam. Kivéve a cs betűt, a logopédusom megmondta a szüleimnek hogy én soha nem fogom szépen kiejeteni a cs betűt. Annyira nem gázos, de érezhető. Van olyan "gyakori" nyelv ami nem használja cs betűt? Illetve az angolt később tanítani is szeretném, nem lesz gáz hogy nem tudok néhány szót szépen kiejteni? Choose például

2020. nov. 17. 23:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A Lovassyba akarok jelentkezni, nem fognak emiatt kinézni?
2020. nov. 17. 23:48
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Mandarin kínaiban nincs. Van cs-szerű hangjuk, amit mi annak hallanánk, de egész máshogy képzik.
2020. nov. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Némethben sincs csé.
2020. nov. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nincs. A tsch betűkombó rémlik?
2020. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Rémlik ? Németh abc-ben nincs csé .
2020. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a kérdés. Hanem az, hogy a német nyelvben létezik-e a hang, amit magyarul cs-nek írunk le. Erre pedig igen a válasz (nézd meg pl. a német nyelv fonológiai táblázatát) - ezt a hangot ők tsch-nek írják.
2020. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Mansour ***** válasza:
100%

Eredeti német szavakban nincs, de kölcsönszavakban, nevekben a németek használják a cs hangot.

Amelyik európai nyelvben tényleg nincs cs, az ha jól tudom a francia, a skandináv nyelvek, a finn, és talán a görög.

2020. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A franciában szerintem sincs
2020. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

6-os te nem vagy képben !

Hajtod a hülyeségedet de minek .

2020. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Kilenc, te hol élsz?


A nemzetközi fonetikus ábécé a mi cs-vel leírt hangunkat a t͡ʃ/tʃ írásjelekkel jelöli. Nézd meg kérlek a német nyelv mássalhangzó-táblázatában, hogy milyen jel van a posztalveoláris affrikátánál: [link]


Úgy van. Az a hang, amit magyarul cs-nek írunk.

2020. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!