Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire hasonlít egymásra a...

Mennyire hasonlít egymásra a szlovák és az ukrán nyelv? Kb. mint a német és svájci német?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 12:54
 1/6 anonim válasza:
94%

Szlovák a cseh nyelvre nagyon hasonlít.

Bulgáriában pl jól megértettem magam szlovákkal.

sok szláv nyelvhez hasonlít, pl mikor szerbiában volta, ott is értettem nagyjából miket beszéltek, de volt egy kicsi kommunikációs zavar, mikor beszélgetni kezdtünk valakivel.

2020. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A szlovák a cseh nyelvre hasonlít (majdnem ugyanaz a kettő).

Az ukrán nyelv a lengyelre hasonlít.


A szlovák és az ukrán nyelv között nagyobb eltérés van, mint a német és a svájci német között.

2020. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

“ A szlovák és az ukrán nyelv között nagyobb eltérés van, mint a német és a svájci német között.”


Nanana! :)

Kérdés hogy svájc melyik részén. Nyilván ha hallják hogy hochdeutschot beszélsz, akkor őknis valami olyami félére váltanak. Azt hittem én is, hogy Hüsli és társaival vége a svájci németnek. Egyszer hallgattam a youtubeon két csajt, az egyik németül nyomta a másik svájci németre fordított. Hátnkevesebbet értettem mint a platt deutschból.

2020. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Ha már felhoztátok.

2020. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

En beszélek szlovákul itt is élek de az ukránból alig értek pár szót. Nehezen tudom elhinni, hogy az első válaszoló a szlovákkal jól megértette magát az Bulgáriában, a bolgár nyelvből még kevesebbet értek mint az ukránból.

De Ukrajnában sem mindegy hol, mert a kárpátaljai ukrán sokkal közelebb áll a Kelet-szlovakiai nyelvjarashoz mint pl a kijevi ukrán.

2020. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lengyel kollégám a szlovákokkal értette jól meg magát
2020. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!