Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van angolul a szamóca?

Hogy van angolul a szamóca?

Figyelt kérdés
Az is strawberry?

2020. dec. 29. 02:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Tekintve, hogy a magyar eper valójában a faeper és nem a földi szamóca, ahogy azt a köznyelv használja, így igen. A szamóca a Strawberry. A faeper az a Mulberry.
2020. dec. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Esetleg "wild strawberry" vagy "woodland strawberry", ha ez erdei változatról van szó. Ha jól tudom, a szamóca a hivatalos neve annak is, amit a köznyelvben földiepernek hívunk.
2020. dec. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Na igen az erdei szamóca az a Wild strawberry. Jól írja #2!!

Itt lehet különbséget tenni.

2020. dec. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

1: A "mulberry" az a faeper, valóban. Más nevén a szeder.

[link]

[link]

2020. dec. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A szeder megint más :)
2020. dec. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem véletlenül maradt meg a latin elnevezés rendszertanban. Népi és nyelvi változások miatti megnevezések megbízhatatlanok..


De talán nyelvvizsgán az a lényeg, hogy körül tudd írni mi az és mire hasonlít, jól található, miként jön ide a történetbe. Ha ezt szépen körül tudod írni és nem kifejezetten növénytani szakvizsgáról van szó, akkor a "some kind of berry" vagy csak simán berries.

2020. dec. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

strawberry, garden strawberry = (termesztett) eper


wild strawberry = szamóca (ez is kis bokron nő, mint az eper, de kisebb)


mulberry = szeder (azaz nem eper, és ez fán nő)



A legjobb ha rákeresel ezekre a szavakra, de NEM a magyar fordításukra, hanem a KÉP találatokra. Akkor magad is láthatod, hogy melyik micsoda.

2020. dec. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

+ a 2es jól mondja. A köznyelv (földi) epernek hívja, ami a szamóca termesztett, nemesített változata. Ami a fán nő, az szeder, és lehet hogy faepernek is hívja a köznyelv, de az akkor sem az, amire te gondolsz. (Illetve döntsd el te, hogy melyikre gondolsz, a képtalálatok alapján.)


7es voltam

2020. dec. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
#8: A szeder a te népnyelvedben lehet, hogy fán növő, amúgy nem. Agresszív kúszónövény, igaz, nálunk a körtefán is terem, mert felmászott :) Gógli, szeder.
2020. dec. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

#9: tőlem, ha te mondod....


De a "mulberry" az biztos, hogy a fán nő. Van egészen sötét színű fajta, meg szinte fehér.

A fordítók meg online szótárak szerint pedig:

mulberry = szeder, faeper


(Nem tudom, hogy te milyen szederre gondolsz, a te népnyelved szerint, de ez a szál már rég off-topic ráadásul.)


Én a "mulberry" hsz-re reagáltam, hogy az eredeti kérdés nem arról szólt, hanem hogy a szamóca = wild strawberry

2020. dec. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!