Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Indukciós főzőlapon húsra...

Indukciós főzőlapon húsra kérget lehet "pirítani"? Angolul "searing".

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Wellington-bélszín lenne a karácsonyi ebéd. Interneten tanulmányozom, hogy mit hogyan kell csinálni, hogy tökéletes és gördülékeny legyen. YouTube-on láttam egy videó alatt kommentet, hogy ugye az ellen, hogy a leveles tészta átázzon, az egyik legfőbb dolog, hogy egy réteget kell a húsra képezni, ami úgy érhető el ugyebár, hogy nagyon meleg serpenyőben körbesütöm a felületén (angolul "searing"). Viszont azt olvastam, hogy ilyet nem lehet indukciós sütőlapon, teflonbevonatú serpenyővel csinálni. Ez igaz lenne? Ha igaz, akkor milyen praktika lenne erre? :)

Nekem más eszközöm sajnos nincs, csak teflon bevonatú, nem tapadós serpenyő, illetve indukciós főzőlap.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 22. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az ég világon semmi akadálya nincs.

Roppant kíváncsi lennék, vajon mivel tudták ezt megindokolni?!

A teflon és a túlhevítés kombinációja ugyan köztudottan nincs jó barátságban az egészséges, tudatos táplálkozással, de ennek az ég világon semmi köze nincs ahhoz, hogy technológiailag ne lehetne kivitelezni.

2020. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi vagy csak kis olaj van a serpenyőben és egy vékonyabb fajta teflonedény simán főzőlap túlmelegedést okoz, ami lekapcsolja a főzőlapot. De pl hőmérséklet üzemmódban ez a védelem egy pontig felülírható.


Viszont rendes öntöttvas edénynél nincs ilyen gond, mert ott jobb a hőeloszlás


Szóval tudsz kérget sütni rá, csak ha teflonbevonatú acélserpenyőt használsz, akkor lassan fog menni és valakinek a jó anyját szidni. Mint én vasárnap, mivel csak utólag jöttem rá, hogy rossz üzemmódban próbáltam a wokot használni

2020. dec. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet. Én ugyan sertés szűzből csináltam, mert csak ketten vagyunk. Íme:

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!