Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha tudok lengyelül, vajon...

Ha tudok lengyelül, vajon találnék valami normális munkát Lengyelországban?

Figyelt kérdés

Bölcsész végzettségű lány vagyok. Itt Budapesten évek óta iszonyatosan szenvedek az álláskereséssel. Vajon ha kiköltöznék Lengyelországba, ott több esélyem lenne, vagy ugyanígy kínlódnék tovább?

Azt láttam, hogy multik ott kint keresnek magyarul tudókat helpdesk/customer service pozíciókba, de ennél vajon lenne valami értelmesebb?


A lengyel mellett angolul is folyékonyan beszélek.



2021. jan. 1. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A kérdésbe helyettesítsd be a magyart.

Ha Magyarországon magyarul tudsz, az mennyiben növeli az esélyeidet munkakeresésnél? Semennyire.

Az esélyeid attól függnek, hogy mihez értesz. Itt is attól függ, meg ott is.

Ha valamiből tőkét kovácsolhatnál kint, az a magyar nyelvtudásod, nem a helyi nyelv...

2021. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam értelemszerű, hogy azért írtam bele a kérdésbe, hogy lengyelül is tudok, mert ha még az se menne, tényleg alig lenne esélyem.


A kérdés pedig alapvetően azokhoz szólt, akik kiköltöztek és ott dolgoznak vagy keresnek munkát.

2021. jan. 1. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten szenvedsz a munka kereséssel?

Ott akkor bizony vannak problémák...

Én szintén bölcsész diplomával vidéken szenvedek ugyanezzel...

Hidd el itt sokkal rosszabb mint pesten...

Pesten szerintem még a hülye is talál munkát. Már bocsi

2021. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as: meghagylak boldog tudatlanságodban :D Hány éves vagy, nyolc, kilenc?


Igen, itt Budapesten a kerítés is kolbászból van, és 0%-os a munkanélküliség. Az élet könnyű és gondtalan.

2021. jan. 1. 19:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol es lengyel nuelvtudassal, magas kepzetseggel mas orszag fele neznek, nem Lengyelorszag fele.
2021. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi lenne az esélyed mint itthon.Esetleg a magyar nyelvtudásod(mivel kevesen beszélik ott) jó esély lenne az angol és lengyel mellett...
2021. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi van kérdező, nem tetszik egy válasz és máris személyeskedni kezdessz? Mi közöd hozzá, hogy hány éves vagyok?

Ez is csak a szintedet mutatja :D

Elég balfasz lehetsz ha Pesten se találsz melót :D

2021. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Rakás szerencsétlenség vagy, a nagy bölcsész diplomáddal húzzál ki Lengyelbe senkinek se fogsz hiányozni :DDD
2021. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, de írtad, hogy te is bölcsész diplomával rendelkezel, és nem értem, hogy ennyi ésszel hogy sikerült ezt elérned :D A személyeskedést meg te kezdted, plusz nem is a kérdésre válaszoltál. Írtam, hogy azoktól várok választ, akik kint laknak Lengyelországban.


A többieknek köszönöm a hozzászólásokat!

2021. jan. 2. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Látod, ennyit ér a diplomád, hogy még "ennyi ésszel" is meg lehet szerezni :) légy nagyon büszke rá!
2021. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!