Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet elmagyarázni egy...

Hogyan lehet elmagyarázni egy külföldinek, hogy magyarul mikor használjuk a "Jobban szeretem..." és mikor a "Jobban tetszik..." formát?

Figyelt kérdés

Pl.

-Jobban szeretem az almát mint a banánt.

-Jobban tetszik ez a cipő mint a másik.

-Jobban szeretlek téged mint őket.

-Budapest jobban tetszik mint Miskolc.


Tehát arra lennék kíváncsi, hogyan lehetne megfogalmazni rá egy szabályt, sajnos semmit nem találok rá.



2021. jan. 1. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

1. A tetszik egy pillanatra, vagy rövid időszakra szól, illetve egy konkrét péládnyra utal, a szeretem hosszabb távra, illetve általánosságban.

- Jobban tetszik a sárga szoknyád, mint a zöld.

- Jobban szeretem, ha szoknya van rajtad, mint amikor nadrág.

2. A szeretet inkább lelki érzésre vonatkozik, a tetszés inkább a látványnak szól.

- A titkárnőm jobban tetszik, mint a feleségem, de a feleségem sokkal jobban szeretem.

2021. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem az első válasz 2. pontja fogalmazza meg a lényeget. Az 1. pont nem mindig igaz.
2021. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Én is úgy közelíteném, hogy a tetszik egy látványra vagy hangzásra vonatkozik (zene is tetszhet), és egy picit felületesebb. A szeretem ennél általánosabb, mélyebb. Néha felcserélhetők, néha nem.
2021. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ha az illető angol, akkor vissza fog kérdezni, hogy olyan-e, mint a like és a love. Erre mondhatod, hogy hasonló a kettő viszonya, de nem pont ugyanolyan környezetben és értelemben használatosak, kicsit másképp működnek.

Egyébként ne keress szabályokat, inkább használni kell, sok példamondatot mondj, és rá fog érezni.

2021. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Illessze be az “I prefer”-t. igy megerti.
2021. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lefordítod angolra.
2021. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!