Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan alakult ki a ma használ...

Balasa Bence kérdése:

Hogyan alakult ki a ma használatos arab írásrendszer?

Figyelt kérdés

tudom hogy az arabok rendelkeztek két féle írással az iszlám elterjedése előtt:


Észak-arab: mivel ég nem találtam magyar forrást, az írást az angol nevén írom le: Safaitic

Ez a rendszer 28 betűből állt, a források alapján a betűknek két változata volt: egy olyan, ami megfelel a nagybetűs alaknak a latinban, és egy kézírásos változata, ahol sokkal egyszerűbbek voltak a jelek.


[link]



és



Dél-arab: Úgynevezett abdzsad tipusú, azaz csak mássalhangzókat jelölő írás, 29 mássalhangzójellel, magánhangzókat nem tartalmaz. Olvasása jobbról balra történik.

Egy díszítő jellegű változata,(muszad) és egy a mindennapokban használt változata (zabur) volt.


[link]



ezt a két típusú írást használták a nyelv leírására, és vallási szövegekhez, ezek mindegyike betűírás volt.



arra vagyok kíváncsi, hogy a ma használatos arab írást Mohamed terjesztette el, vagy már az iszlám előtt kialakult.



2021. jan. 2. 11:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!