Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A fantasy és sci-fi könyvekben...

Balasa Bence kérdése:

A fantasy és sci-fi könyvekben és sorozatokban az alkotók hogyan készítenek a népeiknek saját írásrendszert?

Figyelt kérdés

gondolom Tolkien is ötletet kapott valahonnan a tengwar írás megalkotásához.



Én magam egy ókori írás, a lüd írás alapján fejlesztettem egy saját írásrendszert, mert tetszettek a betűk alakjai, néhányat átdolgoztam, és kész is. (16 éves, gimnazista létemre)



2020. dec. 12. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tolkien nyelvész volt, ez az egész neki hobbi/szórakozás volt és nyilván a végzettsége miatt megvolt hozzá a szaktudása is. Tudtommal több nyelv ihlette. Sok fantasyban valamiért ezt próbálják utánozni, ami nem mondom, hogy rossz dolog, de soha nem jó, ha kényszerből kerül bele, mert van a Gyűrűk urában is.

Sorozatoknál általában van pénz felkérni nyelvészeket és művészeket, így ők oldják meg.

Könyvekben max néhány új szavat találnak ki és nem egy komplett nyelvet.


Egyébként tök jó, hogy ilyennel foglalkozol.

2020. dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudtam hogy Tolkien nyelvész volt (óangol, germán, és gót nyelvekkel foglalkozott)


De a tünde nyelv írását is ő maga találta ki?

2020. dec. 12. 09:57
 3/4 III. A nagy károly ***** válasza:
100%
A tünde rúnákat a kelta rúnák alapján találta ki. Az egy a mi rovásírásunkhoz hasonló alfabetikus írás volt amit egyes anglia területén élő kelta és briton törzsek használtak az ókorban.
2020. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

majdnem...


Az óangol nyelv lejegyzésére az angolszász Fuþorc (futhark) írást használták, ez a viking rúnaírásból alakult ki, és a középkorban használták az 5 századtól (vagyis az ókortól: 400-500 ) a 11 századig (1000-1100-ig)

2020. dec. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!