Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent valójában a kokeró...

Mit jelent valójában a kokeró szó?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a romák pejoratív megnevezése, de állítolag valami spanyol szó, és a kokainnal függ össze.

2021. jan. 22. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Coquero.


Kokaintermelő, kokainfogyasztó, eladó.

Van ahol azokat hívják így, akik hétvégente fogyasztják.


Bárkire használhatják, országtól/nyelvjárástól függően, aki a kokainnal valamilyen kapcsolatban van.


Nem tudok róla, hogy romákra is használnák, de hátha valaki ezt meg tudja erősíteni vagy cáfolni helyettem.

2021. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én sem hallottam soha, hogy romákra használnák (arra ott a gitano/a szó). Egyébként a coquero/a leginkább csak Kolumbiában és Peruban használatos szinte bármire/bárkire, aminek köze van a kokainhoz (legyen az termelő, fogyasztó, etc.).
2021. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Én azt hittem, hogy a koksz égéstermék szóból származik, ami fekete és ezért hívják így őket.
2021. jan. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Én eddig még csak cigányokra használva hallottam,de hogy droggal kereskednének,az eszembe se jutott.

Valahogy a brácsa meg a hegedű és a cimbalom azért jobban áll nekik.

2021. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Kokeró: (I) Legvalószínűbben a cigány xoxel (x ejtése, mint a német ch) 'hazudik' szó továbbképzése, jelentése 'hazug; szemfényvesztő'. A magyar argóban nyerte el mai jelentését, mint a cigányok gúnyneve. Feltételezhetően ugyanezen szó "népies" átértelmezése a hóhányó.

(II) Egyesek szerint az alapja a német Gaukler 'mutatványos; szemfényvesztő' szó, melyből a magyar kókler is képződött. (Ebben az esetben is gúnynév.) Az sem lehetetlen, hogy a német gaukeln és a cigány xoxel szavak összefüggenek.

2023. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!