Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan ered a "megdöglött" és...

Honnan ered a "megdöglött" és a "megpusztult-elpuszult" kifejezés? és sokan miért ezt a kifejezést használják az állatokra ha az elhunyt?

Figyelt kérdés
Emberekre azt mondják meghalt elhunyt stb nem is azt hogy megdöglött elpusztult stb, de akkor sokan miért azt a kifejezést használják az állatokra hogy megdöglött vagy megpusztult/elpusztult? ez a kérdés perpill most onnan jött hogy egyik ismerősöm így mondta hogy "Megdöglött a kutyám" és hiányzik neki szomorú miatta, de miért azt a szót használta? és nem ez az első hogy ilyen kifejezést használnak sokan

2021. márc. 11. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Mert magyarul ezt így mondjuk. Az állatok nem elhunynak, azt csak az emberek tudnak, hanem elpusztulnak, vagy érzelemmentesen: megdöglenek.
2021. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar nyelvben ezek a szavak fejezik ki egy állat halálát.
2021. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatokra mást használunk, mint emberekre. Mondod egy nőre, hogy megellett? Na ugye.
2021. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden említett szó hordoz többletjelentést, nem lehet egyenlőjelet tenni közéjük. Abban is egyetértek, hogy vannak szavak, amiket csak állatokra és vannak szavak, amiket csak emberekre mondunk, ennek ellenére nagyon fura egy hozzád állítólag közel álló állatra azt mondani, hogy megdöglött. Ez a szó szerintem magávan hordozz egy kis rosszindulatot vagy undort, semmiképp se semleges. A megpusztulni szónak is van egy negatív fennhangja szerintem. Én csak a meghalt vagy elpusztult szavakat használnám állatokra.
2021. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom szerintem emberfüggő ki hogy mondja én pl falun nőttem fel, akár ha csak egy haszonállat is meghalt sose mondtunk ilyen szavakat rá hogy megdöglött hanem meghalt
2021. márc. 11. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

A megdöglött durva, az elpusztult semleges. Egy állatra maximum akkor mondjuk, hogy meghalt, ha nagyon szerettük. Olyat pedig, hogy elhunyt, még akkor sem.

Hogy miért? Mert magyarul így mondjuk, és pont.

2021. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A MEGpusztultat eletben nem hallottam meg. Ez a meg ez megint valami uj hulyeseg?

Mint a be az elsirom magam helyett?

2021. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!