Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szomszédos ország...

Melyik szomszédos ország nyelvét tanulnátok meg (a németen kívül) és miért?

Figyelt kérdés
Magyarország szomszédos országaiban beszélnek szlovákul, ukránul, románul, szerb-horvátul, szlovénül és németül. A németet kivenném a listából, mert ezt a nyelvet így is nagyon sokan tanulják, viszont a többi viszonylag különlegesnek számít. Ti személy szerint melyiket tanulnátok meg ezek közül és miért? Melyiknek tulajdonítotok a legnagyobb hasznot pl. a munkaerőpiacon?

2021. márc. 24. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik határhoz közel laksz. Más hasznuk nem sok van.

Annyi talán, hogy ha egy szláv nyelvet megtanulsz, akkor a többi könyebben megy utána. Ilyen szempontból a román kilóg a sorból.

2021. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Szlovák. Itt ahol én lakom ( 12km-re Határ ) sokan jàrnak àt dolgozni, hasonló munkáért jobb fizetés, euróban.... csak ugye ehhez elengedhetetlen a nyelvtudás.
2021. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mansour ***** válasza:
86%
Én tanultam valamennyit szlovákul és szerb-horvátul. Nem a hasznosság miatt, csak úgy szórakozásból.
2021. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
én a németet pont nem tanulnám (sajons volt hozzá szerencsém). a leguniverzálisabb szláv nyelv ezek közül a szlovák, így azt tanulnám
2021. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
88%
Ukránt mert onnan már könnyű az orosz is. De legszívesebben amúgy egyiket sem, egyik szomszédos nyelv se tetszik (németet tanultam tizenplusz évig de utáltam).
2021. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
90%

Bécsi dialektus + szlovén :D bővebben: a szlovén nem 'az uiverzális' szláv nyelv, de a legbonyolultabb, utána menne a többi is. Értekelik ha szlovénül (és nem szerbül stb!) mukkansz meg.

Apropó szerbhorvát nyelv max Tito elvtárs idején volt...

Német: sokan nem észlelik, azok közül se akik elvileg tudnak németül, de Ausztriában a nép amit beszél, az gyakorlatilag egy másik nyelv! Ennek egy speciális változata a bécsi. Alap hochdajcs némettudásra par év alatt rá lehet szedni és sokkal jobban boldogulsz Bajorországtól Stájerországig bárhol... jobban megérted a svajciakat is. Szóval szeintem ez a legjobb szomszédos nyelv annak ellenére hogy hivatalosan nem létezik.

(Igen, bairisch dialektus, es tudom hogy a svájciak alemannul beszelnek ami teljesen mas. Mielőtt lepontoznak a germanisztikasok.)

2021. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mansour ***** válasza:
100%

"szerbhorvát nyelv max Tito elvtárs idején volt"

Jó, akkor szerb és horvát. De tanulás szempontjából az a legfeljebb 1% különbség nem sokat jelent, ugyanolyan, mintha egy nyelvet tanulna az ember.

2021. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a szerb és a horvát között nagyobb különbség, mint a különböző német nyelvjárások között.
2021. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mansour ***** válasza:
100%
Persze, sőt a távolabbi német nyelvjárások között jóval nagyobb különbség van.
2021. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!