Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik ilyen, vagy csak...

Létezik ilyen, vagy csak hazudott?

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam azt mondta, hogy van egy rokonuk, aki magyar és mellette C2 szinten folyékonyan tud angolul, spanyolul, oroszul és mandarinul is. Ez igaz lehet, vagy csak kamuzott? Általában nem olyan típus, de nekem ez kicsit soknak tűnik. Ja és 50 év körüli ez a rokon állítólag. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. márc. 30. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Miért ne lehetne?

Az angol ma már jobb helyeken alap. Az oroszt ha 50 év körüli az ö korosztálya még tanulta az iskolában.

A spanyolt már hazánkban is nagyon sokan beszélik tanulják, külföldön pl. amerikában sok helyen rendes tantárgyként tanítják az iskolákban és normális hogy sokan beszélik.

A mandarin pedig: lehet érdekli a keleti kultùra, egy hobbi vagy csak tanulta.

De lehet pl. a munkája is olyan hogy sok nyelvet kell beszélnie vagy elöny. Csak ùgy mondom hogy az én apukám is 50 év körüli és 6 nyelvet beszél (bár nem mindet folyékonyul), én 16 évesen 4 nyelven beszélek 2-n C2-es, 2-n B2 es szinten, viszont van olyan rokonom, aki 12 éves és 5 nyelvet beszél folyékonyan (mondjuk öt kétnyelvüen nevelték eleve meg több országban is èlt). És ez szerintem ha itthon még nem is annyira elterjedt a mai világban normális.

2021. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszodat.
2021. márc. 30. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
12 és 16 évesen nincs C2 tudás idegen nyelven... Az a művelt ember tudása. Aki 16 évesen művelt embernek számít, az egy mutáns. :)
2021. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
49%
Lehetséges
2021. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2021. ápr. 2. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!