Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál beismeri hogy hazudott az...

Pál beismeri hogy hazudott az embereknek?

Figyelt kérdés

Lenti vers alapján úgy tűnik Pál saját nézeteit hirdette, úgy hogy tudta, az hazugság. És még fel is menti magát.


Róma 3:7 Mert ha Isten igazsága az én hazugságom által lett naggyá az ő dicsőségére, akkor miért esem én még mindig ítélet alá, mint bűnös?



2018. júl. 2. 12:40
1 2 3 4
 1/38 A nép hiteője ***** válasza:

"Pál beismeri hogy hazudott az embereknek?"


Ez igy nem all ott a versben hanem a te hozzakoltesed.

Pal a poganyok es a zsidok helyzetet targyalja Isten elott aminek az a konkluzioja, hogy Isten egyedul a maga igazsagat hagyja jova. Sem a poganyok lelkiismerete, sem a zsidok torvenyenek a megtartasa nem teszi igazza az embereket hanem csak Krisztus igazsaga. Pal torvenyt koveto emberkent is hazug volt amig nem jutott hitre Krisztzsban. Errol szol az elso harom fejezet a roma levelben.

2018. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
1-es, a versben nem ez áll. Azt mondja Pál hogy hazudott amivel szerinte Isten igazságát tette naggyá. Semmit nem költöttem hozzá.
2018. júl. 2. 13:08
 3/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Pál azt mondja, hogy még ha hazudott volna is, ha azzal Isten igazságát teszi naggyá, akkor az nem lenne hazugság, azt senki sem vethetné a szemére, hiszen az Igazat szólni nem lehet hazugság.

2018. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nem feltételes módban beszél. Azt mondja hazudott.
2018. júl. 2. 13:22
 5/38 A nép hiteője ***** válasza:

Szerinted az ertelmezesed egybevag Pal tobbi kijelentesevel?

Mert ha nem akkor nagyon nem errol szol a fenti vers.


Gal 1:11 Tudtotokra adom pedig atyámfiai, hogy az az evangélium, melyet én hirdettem, nem ember szerint való;

Gal 1:12 Mert én sem embertől vettem azt, sem nem tanítottak arra, hanem a Jézus Krisztus kijelentése által.

2018. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
perszehogy, tudtam, hogy egyszer csak kiderül, hogy a Gyurcsány nem más, mint Pál apostol reinkarnációja, elárulta magát ezzel, "hazudtunk reggel, éjjel, meg este." A kérdező Sherlock Holmes reinkarnációja, vagy egyenesen ő maga. A gyakorin mindenre fény derül, alleluja
2018. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

A kijelentés feltételes jellegét a "ha" szócska adja az én értelmezésemben. Ez egy érvelési technika.


Egyébként én Pállal kérdezem, miért lenne baj, ha Pál tényleg hazudott volna az embereknek? Miért kérdés, hogy hazudott-e, ha az esetleges hazugságával Isten igazságát szólja?

2018. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

A "ha" szócska nem ad feltételes jelleget mert múltidőben beszél. Azt mondja az ő hazugsága által lett naggyá, nem pedig azt hogy lenne.


Hazugsággal szerinted hogy tudná Isten igazságát szolgálni? Számodra ez elfogadható?

2018. júl. 2. 14:13
 9/38 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha elejétől olvasod a Rómaiaknak írott levelet, akkor rájöhetsz, hogy nincsen értelme egy szóba belekapaszkodnod, mert nem arról van szó, hogy Pál hazudott volna. Olvasd el figyelmesen, és meglátod mivel hozta összefüggésbe a hazugságot.

Inkább arról van szó, hogy Isten igazságossága ellentétes az ember bűnös voltával: A nem zsidók lealacsonyító szokásai és a zsidóknak az Isten törvényével szembeni engedetlensége semmiképpen nem okozott kárt a Teremtőnek. Sőt, mindezek éles ellentétként kiemelték az igazságát, szentségét és az igazságosságát, és ez a dicsőségére vált. Ám az a tény, hogy az emberek helytelen tettei még jobban kiemelik Isten igazságosságát, nem ad alapot arra, hogy igazságtalannak jelentsük ki Istent, amiért kedvezőtlen ítéletet hajt végre a helytelenül cselekvőkön. Mivel az emberek Isten teremtményei, ezért nincs joguk ahhoz, hogy bűnök elkövetésével kárt okozzanak maguknak.

A rómaiaknak írt levelében Pál apostol ugyanígy érvelt: „Ha azonban a mi igazságtalanságunk kiemeli Isten igazságosságát, mit mondjunk? Csak nem igazságtalan az Isten, amikor kiönti haragját? (Emberi módon beszélek.) Sose legyen úgy! Különben hogyan fogja Isten megítélni a világot? De ha az Isten igazsága az én hazugságom folytán kiemelkedőbbé vált az ő dicsőségére, akkor miért ítélnek meg engem még mindig mint bűnöst? És miért ne mondanánk, mint ahogy hamisan vádolnak is minket, és mint ahogy némelyek állítása szerint mondjuk is, hogy »tegyük a rosszat, hogy jöjjön a jó«? Az ilyenek elleni ítélet összhangban van az igazságossággal” Ró 3:5–8. Isten nem azért szabadította meg a népe tagjait, hogy bűnös életútra lépjenek, hanem hogy igazságosan éljenek, és így dicsőíthessék őt. Az apostol később ezt írja a levelében: „Ne is mutassátok be tovább tagjaitokat a bűnnek az igazságtalanság fegyvereiül, hanem mutassátok be magatokat az Istennek mint halottakból lett élők, és mutassátok be tagjaitokat is az Istennek az igazságosság fegyvereiül” Ró 6:12, 13.

2018. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Természetesen elolvastam a megelőző vereseket is. Valóban azt mondja Pál hogy Isten igazságos, az emberek pedig hazudnak. Ha ezért Isten megbünteti őket, Isten nem lesz igazságtalan. Róma 3:7-ben viszont olyan mintha azt mondaná ő hazudik.
2018. júl. 2. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!