Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell kiejteni ezt a...

Hogyan kell kiejteni ezt a szót?! Futari Kis magyarázat lent, hogy miért..

Figyelt kérdés

Az "f" betű érdekelne engem inkább, mert azt ilyen "h" betűsen ejtik, vagy nem is tudom.

De a másik, hogy olykor meg úgy hallom ezt a szót, mintha úgy mondanák: "Htari" vagy "Ftari" vagy "Tari"... és teljesen elvesztem.

Nem tanulok japánt, és nem is szándékozok, de úgymond kéne egy dal megtanulásához, és mindenhol utána néztem, meg hallgattam a kiejtését, de nem tudok dűlőre jutni ebben az egy szóban.



#nyelv #Japán #kiejtés #nyelvértés
2021. ápr. 1. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ez egy olyan hang, mint amit akkor képzel, amikor lágyan elfújod a gyertyát. De valóban vannak egyéb változatai is, ahogy te is megfigyelted.
2021. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legalább többet tudtam meg XD.
2021. ápr. 1. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem arra gondolhatsz, hogy hitori és futari, ez pedig az emberek számlálója, na jó, ez így nagyon hülyén hangzik, de nem tudom máskép elmagyarázni 1 ember=hitori 2 ember=futari.

Az F-et pedig normálisan ejtik, szóval nem H-san, valószínűleg csak a kettőt keverted egy picit

2021. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Normálisan ejtik, csak nem úgy, ahogy mi :P

A "fu" szótagnál az "f" az nem ugyanaz, mint a magyar "f" hang. Igazából a "h" se egyezik teljesen a miénkkel, ez leginkább a "hi" szótagnál figyelhető meg.


Kérdező, ha csak egy dal miatt kell, akkor nem érdemes nagyon részletesen belemenni, valószínűleg a többi szót sem fogod tökéletesen ejteni ;)

2021. ápr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lesz@arom
2021. ápr. 2. 12:39
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem kell az a szó kiejtése... Ha csak ide jöttél "választ szerezni" a szintlépéshez.. Akkor semmi keresnivalód itt szerintem.

Habár mondtál jót, de aztán rosszul fejezted be és semmit sem lehetett megtudni :D. (hogy hogyan ejtik, CSAK, hogy máshogy, niceee, hmm:D)

2021. ápr. 2. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
6: Azt már az 1-es leírta, hogy hogyan ejtik.
2021. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!