Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem lenne egyszerűbb az...

Nem lenne egyszerűbb az ázsiaiaknak egy nyelven kommunikálni? Miért szeparálták el egymást ennyire?

Figyelt kérdés

ápr. 25. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb az egész világnak egy nyelven kommunikálni? De, csak ez nem így megy. Eleve ott van a különböző történelmi, kulturális háttér, a "hozott" nyelv. Na meg a tény, hogy minél nagyobb területen beszélnek egyetlen nyelvet, annál több és annál szélsőségesebb nyelvjárás fog kialakulni. Pl simán előfordul hogy Kína két távoli végéből jött ember nem érti meg egymást, pedig elviekben ugyanazt a nyelvet beszélik.
ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bábeli zűrzavar után nézz utána:)
ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2+A net-en egy csomó és jó infót találni, nézz utána, csak épülsz általa. Gondolkodtam, hogy linkeljek, de nem, mert tényleg nagyon érdekes, és mennél több információval rendelkezel, annál többre jutsz. Vétek lenne pár mondattal egy ilyen klassz témát lelőni..
ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

#1 "simán előfordul hogy Kína két távoli végéből jött ember nem érti meg egymást, pedig elviekben ugyanazt a nyelvet beszélik." Annyira így van, hogy a tévében mindent feliratoznak.

Egyébként a németül beszélő hamburgi és grazi is küzd, hogy megértse a másikat.

ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Miért csak az ázsiaiakat pécézted ki? Európában sem egységes az anyanyelvünk.
ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Európában sok országban van hivatalos, közös nyelv, még Ázsiában nincs ilyen.
ápr. 26. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Létezik egy nyelvtipológiai hasonlatosság egyes ázsiai (főleg szibériai) nyelvek közt, és ez túlmutat az (igazolt) nyelvrokonságon. Van ugyanis egy enyhe tipológiai hasonlóság az uráli (ahova a magyar is tartozik), a jukagir, a törökségi, a mongol, a tunguz és a csukcs-kamcsatkai és az eszkimó aleut család között, illetve néha egyes más plaeoszibériai nyelvek tipológiai hasonloságára is vannak sejtések (ajnu, nyivh/gold). Néha a japánt és a koreait is megemlitik, bár ezek tipologiai hasonlósága már nagyon enyhe.


Nagyon gyenge tipologiai hasonlóság egyes dravida és ausztrál nyelvekkel is van, de az inkább már más lapra tartozik, más nagyságrendben mozog, olyan enyhe.


E nyelvtipolológiai hasonlóság egyedül az uráli és jukagir közt ér el olyan fokot, hogy esetleges nyelvrokonságot lehessen sejteni. A többi esetében nyelvrokonságot a mai tudomány számára isemert eszközökkel nem lehet igazolni (ettől még lehet, de 60 000 évnél régebbre a legfejlettebb mai tudományos módszerek sem tudnak visszakövetkeztetni)


A fenti részleges ázsiai (inkább szibériai) tipológiai hsonlóság végső okát senki nem tudja. Vagy területi (areális) kölcsöhatás a szibériai nyelvek közt, vagy merő véletlen, vagy pedig esetleg tényelg volt egy 60 000 évnél régebbi nyelvrokonság. Nem tudjuk, a és addig nem is fogjuk megtudni, mig tudománynak valami egész váratlan találmány nem segít. (Természetes gramofonokat nem ismer ma még a tudomány, ami spontán módon hagokat rögzítene a természetben)

ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt pont egy magyar kérdezi? :D
ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!