Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Más magyar is tud vagy tanul...

Más magyar is tud vagy tanul Toki Pona nyelven?

Figyelt kérdés

Mesterséges, de eszperantó céljaitól eltér. Összesen 120 alapszava van, ha jól számoltam 18 kifejező mondata, 173 ország-kontinens-nyelv szavaiból. Egyszerű nyelvtanból áll.

Hetente lehet egy szintet lépni, B2-ig lehetséges a kommunikáció vele.

120 alapszó nagyjából 6-700 jelentéssel bír. Pl.: Pana(adni, küld, kibocsát, biztosít, tesz, kiadás) Melléknévből főnevet vagy melléknévből igét is lehet képezni pár ezer szó kijön magától.

Mivel 120 alapszava van pillanatok alatt hozzá lehet rendelni hieroglif írást, jelnyelvet is. Mindez egy vékony könyvben.

Leegyszerűsíti, felgyorsítja a gondolkodást, pozitív keretek közt hagy mozogni. Csak jelenben van, kérdez. (Nincs múlt vagy jövő, de nem zavaró, mint a magyarban nemek hiánya sem)



2021. ápr. 29. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De mi a célja?
2021. ápr. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Minden nyelvtudás változtat az emberen.

Gondolkodás leegyszerűsítése, zűrzavaroktól való mentesség, gyors sikerélmény, akár képírásban, jelnyelvben való kommunikáció megtapasztalása.

Emlékszem, amikor külföldön először tudtam németül gondolkodni és érezni és elrugaszkodni a magyartól.

Lusta lennék kínai képírást tanulni vagy magyar jelnyelvet elsajátítani. :) Meg titkos írásra is kiváló. Eleve a szavak rövidek és egy karakter egy szó.

Ha biztosított minimum pár ezer profi toki ponás ember, akivel lehet a világban kapcsolatot teremteni, miért is ne? 2015-ben jelent meg először úgymond hivatalos könyve német-angol-francia nyelveken. Maga az elv egyedi egy nyelvésznek is szerintem.

Még nem vagyok a csoportjukban van ango-toki pona és csak toki pona csoport, történetek stb.

2021. ápr. 29. 00:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

z összes ilyen mesterséges nyelv eléggé elhasal, kvázi zombiként végzi. Néhányan tanulgatják, mondjuk hobbiból, de hatása nincsen.


Ennek egyik oka pont a természetes nyelvekhez képest eléggé szűk szemantikai keret, másrészt pedig az, hogy a kultúra egy spontán dolog, önmagától alakul. Jelenleg az angol a közvetítőnyelv, korábban a francia volt, azelőtt a latin, még előbb az ógörög.


Ugyanis nem a nyelv milyensége számít, hanem a nyelv által hordozott tartalom. Az a nyelv lesz a közvetítő, amelyik hordozza a tudományt, kultúrát, kereskedelmet, az új technológiákat stb.

2021. ápr. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Unyika bogya nohagyi govagyini.
2021. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezozértot egyogy kokicsocsitot momásos. :)
2021. ápr. 29. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
A Lojban és a Blissymbols meg az Unker Nonlinear Writing System mellé jó lenne beilleszteni. Kicsit most is szét vagyok szóródva. Mindeneetre abban biztos vagyok, hogy sok hozadéka van. Egészében véve a gondolatok világosságában egy trauma- és dühfeldolgozás tud csak igazán segíteni, a nyelv ilyen mélyre nem tud nyúlni a pszichében, de ettől függetlenül a nyelvtanulás is, a logografikus nyelvekkel való fogalkozás más szempontból igenis jó dolog szerintem.
2023. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
C'húút woung lhey ibb.
2023. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a Toki pona, Lojban, Ithkuil, eszperantó léte természetes egy egészséges emberiség életében. Valamiféle barbi-baba világ ahol csupa kommersz célból mérettetnek meg a nyelvek, az nagyon egészségtelen lenne.
2023. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!