Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "Leverkusen" szónak van...

A "Leverkusen" szónak van jelentése? Ha igen, akkor micsoda? Akár különböző "felbontásban", pl "lever", "kusen"?

Figyelt kérdés

2021. máj. 13. 12:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10. Nem kérdeztem azt, hogy honnan ered a név.

Nem érted a kérdést.


Aki a Liverpool témát felhozta, ő jobban érti a kérdést.


Pl már megtaláltam, hogy a "lever" szó különböző nyelveken mit jelenthet.

2021. máj. 14. 13:06
 12/15 anonim ***** válasza:

A gond az, amiben a liverpool-os válaszoló is téved, az ilyen régi elnevezések szavak gyakorlatilag nem értelmezhetöek a ma használatban lévö szavak alapján. A Liverpoolban sem a liver, sem a pool szó nincs benne, hanem ahogy valamelyik válaszoló írta, a mocsár és az öböl óangol szavakból keletkezett.

Ugyanez érvényes arra is, hogy ugyan a "lever" lehetne máj, de az ónémetben az ehhez hasonló szóalakok általában a "Leib" régies alakjára vezethetöek vissza, aminek semmi köze a májhoz, hanem a "test" jelentéshez kapcsolódnak.

A Leverkusen nem összetett szó, ezért semmi értelme megpróbálni szétszedni ilyen módon, itt a Leverkus családnév van benne, és semmi más.

Magyarban is vannak szavak, amiket elvileg szét lehetne szedni látszólag értelmes részekre, és ennek ellenére mégsem összetett szavak.

2021. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#12. Nagyon egysíkúan gondolkozol.

Nem érted a kérdést.

Értem, hogy miket írnak a hozzászólók, de a hozzászólóknak egy csak egy része értette meg a kérdést.

Sokkal jobban el kellene vonatkoztatnod ahhoz, hogy megértsd a kérdést.

2021. máj. 14. 14:13
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg veled van probléma! Ami nem összetett szó, azt nem lehet úgy kezelni, meg a régi szavakat nem lehet a mai nyelv szerint értelmezni.

Ha ezt nem tudod felfogni, akkor a hiba benned van!

2021. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14. Szerintem maga a kérdező tudja, hogy milyen céllal teszi fel a kérdést. Így én tudom, hogy miért kérdeztem. Te nem érted. Próbáltam elmagyarázni.

Nem olyan szempontból érdekelt, ahogy te gondoltad.

2021. máj. 14. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!