Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az a "bozmeg"(román)...

Mi az a "bozmeg"(román) történelmileg?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 06:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Törnénelmileg még annál is kevesebb. Arról van szó, hogy egy magyarul nem tudó román utánozni próbálja a magyar "bas.d meg" káromkodást. Ugyanis a románok nem tudják kiejteni az "a" betűt.
2021. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Komoly? Mert nekem elkezdett arról írogatni egy feltételezhetőleg román, hogy milyen műveletlen vagyok, hogy még a történelmet se ismerem.. :/
2021. máj. 21. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez téged jellemez... Ilyen emberekkel ne levelezz.
2021. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vita volt. Nem magán beszélgetésbe.
2021. máj. 21. 16:29
 5/8 Leveltetu ***** válasza:
82%
Valoszinu nem a "Bozmeg" szot hasznalta hanem a "Bozgor" szot ami annyit jelent, hogy hazátlan. Evek ota ezzel a hulyeseggel jonnek mennek a fanatikus iskolazatlan romanok, hogy az erdelyi magyarok bozgorok stb stb...nem reszletezem...valoszinu erzel probalt cukkolni...az ilyen szerencsetlenek altalaban dagadt szemmel vagy torott kezzel maradnak a beszelgetes vegen...
2021. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a másik kedvenc,a bozgor.😂🤦‍♂️ Olyan ironikus,hogy már vicces.
2021. máj. 25. 10:58
 7/8 Pifko válasza:
Azt hogy menny a p. Csába!
2021. máj. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az "5/7" válaszadó értelmezése a helyes, ezt én mint romániai magyar tanúsíthatom, miután éppen eleget szembesültem a "bozgor" jelzővel....
2021. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!