Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia nyelvet sok gyakorlá...

A francia nyelvet sok gyakorlás után is nehéz hallás után érteni?

Figyelt kérdés
Igaz, nem rég kezdtem el tanulni, de sokat hallgatok francia szöveget hogy szokjam a hangzását, kiejtést. Sokszor egybefüggő motyogásnak tűnik az egész, alig tudni melyik szó vége hol van, egyáltalán szavakat nagyon nehéz belőle kihallani. Egy idő után hozzá lehet szokni és megtanulni megérteni?

2021. máj. 22. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Állítólag igen. Azt mondják ezt könnyen, pár hét alatt meg lehet szokni és elsajátítani. Én is akartam tanulni ezt a nyelvet, de épp ezért hagytam abba. Az angol után kész felüdülés az olasz, amivel sose lesz ilyen problémám.
2021. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak hallomásból tudom, de az idegenlégióban kb. ez (volt) a francia nyelvtanfolyam, vagyis vagy megtanulod, amit az őrmester mond, vagy bünti. És a legtöbben megtanulták. :)

Nem lehetetlen, sokan tanulták már meg a franciát nulláról nyelvi környezetben, de azért az is számít, hogy milyen szöveget hallgatsz, és hogy van-e visszajelzés, pl. kijavít-e valaki, vagy ha kéred, akkor elmondja lassabban.

2021. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Én egy évig próbálkoztam vele, aztán feladatam.
2021. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
engem a hülye szórend jobban zavar, angol után nekem nagyon fura. még alap szinte se tudok, de szavakat simán kihallok, párom családja francia (párizsi-karibi akcentus), általában meg tudom mondani miről szól a beszélgetés
2021. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tepfal ***** válasza:
100%
Én a magyar mellett angolul, németül, spanyolul és franciául beszélek, ezek közül messze a franciánál a legnehezebb a hallás utáni értés, több okból is. De a beszélt francia nyelvben különösen sok a “töltelék szöveg”, ezért ha a kulcsszavakat sikerül meghallanod és picit ráérzel a nyelv logikájára, akkor a nagyjábóli jelentést könnyű már megérteni.
2021. máj. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Úristen,miket írtok. #1 vagyok, azt hiszem, jól döntöttem, hogy nem erőltettem a franciát. Nekem már az angolnál is sok ez a másképp ejtjük,mint írjuk dolog, hiába áll rá a fülem. Amúgy tanultam én is németet, oroszt is, de még ezek a nyelvek is jobban fekszenek nekem kiejtésileg.
2021. máj. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

igen, a francia nyelv a hibás, mert mindenki megsértődik az első három óra után, hogy még nem érti az anyanyelvi szintet. ha nagyon szeretnél franciául hallgatni, tessék, itt vannak pl a tv5monde-nak a fantasztikus, kezdők számára készített hanganyagai:

[link]

nincs benne semmi boszorkányság, csak nem kell felsőfokú anyagokkal szenvedni, ha nincs meg egy stabil alapfok sem.

2021. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Igazság az, hogy angol-francia nyelvkönyvből próbáltam tanulni még az Internet világa előtt. S nem volt hanganyagom hozzá. Viszont a szomszéd frankofon orszában -ahová időnként átjártam- inkább franciául beszéltek. Mindez Afrikában. Ezért nem sikerült semmire jutnom a franciával.

2021. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A francia hallott szöveg megértését az is nehezíti az elején, hogy a francia szavakban a hangsúly mindig az utolsó szótagon van. (Magyarban az első szótag, angolban meg teljesen változó, melyik szótag hangsúlyos.) Hozzá fogsz szokni, menni fog, ne csüggedj.
2021. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!