Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "bottleneck" harcos szempont...

A "bottleneck" harcos szempontból (tehát amikor előnyben vagy, mert az ellenségek csak egy keskeny helyen át tudnak megközelíteni, így nem rohannak le egyszerre) magyarul hogy van?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 15:32
 1/5 chtt ***** válasza:
100%

Látom, senki sem válaszol, megkezdem én, és majd jól helyreigazítanak. :)

Szerintem nincs rá kifejezetten egy szó, hanem a földrajzi adottságtól függ. A kérdést látva a szoros vagy szurdok jutott eszembe először, de nyilván ez csak bizonyos helyeken használható.

Talán jár erre egy stratéga, aki jobban otthon van a kérdésben.

2021. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Seregek egymással szembeni csatájában tényleg jó lehet a "szurdok".

De én gyanítom, hogy kisebb léptéknél is használható. Pld megtámad egy karatést egy 20 tagú galeri, de sikerül elmenekülnie egy szűk sikátorig, ahol faltól falig egyszerre legfeljebb ketten férnek hozzá, nem tudják bekeríteni. Akkor ezt a stratégiai helyszín hogy hívják? :D

2021. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:
Hát szűk sikátornak. :)) Erről beszéltem, hogy földrajzi helyzettől függ, mi a neve. Nem hiszem, hogy nálunk létezik egy univerzális, minden helyzetre használható "palacknyak" :P (de azért indítottam el a válaszadást, hátha valaki jobban ért hozzá, tud valamit, amit én nem:)
2021. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rés, vagy folytópont.
2021. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
útszűkület, szûk keresztmetszet
2021. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!