Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a keskeny út?

Melyik a keskeny út?

Figyelt kérdés
Dogmák és tévtanítások vagy kegyelem és hit ?
2017. nov. 18. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem. A világ és Krisztus útja
2017. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés még jó lenne, de úgy érzem, hogy a leírásban már megpróbálod félreterelni a kérdést.


Például a dogmáknak mi köze van hozzá? Tudod mi a dogma? Lássunk csak néhány dogmát, amit szemmel láthatóan hevesen tagadsz és ellenzel, ami szerinted nem az üdvösség felé visz:

- A Szentírás a maga egészében és minden részében sugalmazott mű.

- A Szentírás nem tanít tévedést.

- Isten végtelenül tökéletes.

- Csak egyetlen Isten van.

- Mindent, ami Istenen kívül létezik, lényegüket tekintve a semmiből hozta létre Isten.

- Jézus Krisztus valóságos Isten.


Például a felsorolt dogmák szerinted miért nem segíthetnek a "keskeny úton" járni? Mi a problémád ezen kijelentésekkel?

Egy sor dogma szól arról, hogy Jézus és Szentlélek istenségéről, miért tagadod ezeket?


Egyébként a kegyelem mitől lenne keskeny út? Isten minden embert kegyelemben szeretne részesíteni, mindenkit üdvösségre hívott ("sokan vannak a választottak"). A hit sem keskeny; az ördögök is hisznek Istenben, még is elkárhoznak.


A keskeny út Krisztus követése a szeretetben.

2017. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 imakommandós ***** válasza:
66%

" - A Szentírás a maga egészében és minden részében sugalmazott mű.

- A Szentírás nem tanít tévedést."


Persze nagyon szépen hangzik, ahogy a Katolikusok próbálják jó szinben feltüntetni a viszonyukat a Szentiráshoz.

De ha annyira biblikusak lennének, akkor a misén nem részesitenének egy ostyát imádó hódolatban. xd

A Heidelbergi káté a mai napig kárhozatis bálványimádásnak mondja ki a Mise-szertartást.


Ha a Szentirás nemmtanit tévedést, és kimondja, hogy a püspök egyfeleségű férfi legyen, akkor mi az a kötelező cölibátus?


És lehetne sorolni de minek, ez nem a keskeny út, nem Krisztus követése.

2017. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

"A Heidelbergi káté a mai napig kárhozatis bálványimádásnak mondja ki a Mise-szertartást."


A hitgyülit meg a mai napig sokan eretnek szektának tartják, sőt a Heidelbergi kátét valló reformátusok is. Mivel ők is annak tartják, bizonyára az. Remélem ebben is egyetérthetünk :)


Igen, nem Krisztus követése. Mit várjak olyantól, akik szerint Krisztus követésébe beletartozik a földön való fetrengés és vonaglás, mint akiket számtalan démon szállt meg.

2017. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 imakommandós ***** válasza:
32%
Ugyan ne viccelj, azt nem hiszem el, hogy téged nem vágna földhöz az a fajzat ami benned van. Nyilván csak akkor ha Isten országa megsuhintana. Imádkozok érted, hogy Isten kegyelme elérjen. xd
2017. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Benne van a nevében Kedves Kérdező.


Egy keskeny út, miben különbözik a szélestől?

A keskeny, az nehezebben járható, mivel óvatosan kell haladni rajta, nehogy lezuhanjon a szakadékba.

A széles úton, nyilván több "hely" van vagy is több mindent lehet megtenni , vagy sok engedmények vannak, a valódi keresztény életúthoz képest.


S ezen sokkal többen járnak, mert nem vállalják fel a "korlátozásokat", vagy az Istentől jövő elvárásokat.


Ezért aztán nem is lehet népszerű a világban.


Hogy Isten irgalmas, az nem jelenti azt, hogy akkor mindet szabad, "mert hát Jézus mindenkiért meghalt".

A Hit pedig halott, megfelelő tettek nélkül.


A Hitemet úgy tudom bemutatni az életben, hogy látható legyen. Tehát gyakorlom a hitemet, ami azt jelenti, hogy úgy is élek, és nem folyok bele más utakba.

Vállalom a népszerűtlenséget, felveszem az "oszlopomat" és nem magamért élek, hanem azért aki meghalt értem.


S azt a feladatot, erkölcsi tanítást amit hátrahagyott, igyekszem minden nap úgy megélni.

Ebbe nem fér bele a világ....

2017. nov. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A széles út népszerű, mivel könnyű rajta járni. Akik ezen járnak, elnézők önmagukkal szemben, a testi gondolkodásnak és életmódnak adják át magukat, és nem akarnak mások lenni

Isten törvényeit és alapelveit erkölcsi korlátoknak tekintik

De miért is mondta Jézus, hogy csupán néhányan választják a keskeny utat?

Elsősorban azért, mert csupán néhányan akarják, hogy Isten törvényei és alapelvei irányítsák az életüket, és hogy ezek segítsenek nekik ellenállni az őket körülvevő helytelenségre való csábításoknak és lehetőségeknek. Ezenkívül viszonylag kevesen vannak azok, akik felkészültek arra, hogy küzdjenek a meg nem engedett vágyak ellen, a társaktól jövő nyomás ellen, és a gúnyolódástól való félelem ellen, amely az életútjuk miatt érheti őket

2017. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Imádkozok érted, hogy Isten kegyelme elérjen. xd"


Köszi, inkább ne. Hallottam a hírhedt imakommandóitokról, amik inkább átkozások, mint sem imádságok. Gondolom a névválasztásod sem véletlen.

Csak azért mondom hogy ne, mert az átak könnyen visszaszálhat rád, én pedig rosszat még neked sem akarok.

2017. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Emberek,szét ne szedjétek egymást! Imakommandós,te szerintem se nyilatkozz a keskeny útról,mikor válaszadás helyett belekötsz az egyik kommentelő válaszába,ami ráadásul jó is volt,tehát teljesen felesleges volt most itt megnyilvánulni,inkább örültél volna,hogy jót írt. De látom neked nem az a fontos,hogy valaki az igazságot írja le,hanem,hogy az a valaki a Hitgyüli egyik tagja legyen,ha más írja,az már felháborító,és még mielőtt jönnél azzal,hogy elfogult vagyok a katolikusokkal szemben,elmondom,hogy ugyanezt egyszer leírtam egy katolikusnak is. Most akkor mi a lényeg? Hogy segítséget kapjon egy itteni kérdező és választ a kérdésére,vagy,hogy ez mind tőled származzon?
2017. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Félre ne érts,nem piszkálni akarlak,te is szoktál jókat írni és az ilyen megnyilvánulásaid után csalódni is szoktam,mert tényleg nem értem,hogy mire jó,főleg egy jó válasznál. Én sem értek egyet 1-2 dologban a katolikusokkal,de ha látom,hogy teljesen jó választ adtak valamire,abba nem fogok csak azért belekötni,mert valami más tanításukkal nem értek egyet.
2017. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!