Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szag vs illat, tényleg az...

Szag vs illat, tényleg az egyik csak rossz?

Figyelt kérdés

Szóval gondolkoztam a két szó jelentésén, utána is olvastam értelmező kéziszótárban stb.


Az illat, az ugye egyértelműen jó jelentése, kellemes dologról van szó. Viszont a szagot nekem mindig úgy tanították, hogy az csak rossz jelentésű. Utána nézve, van neutrális és rossz jelentése is.


Szerintetek a szag csak rossz szagokra/illatokra lehet mondani, vagy lehet az "illatot" kiváltani egy mondatban?


Ugyanígy, a "szagú" és "illatú" szavaknál is. Pl "rózsa illatú" vs "rózsa szagú"


Köszönöm előre is!


2021. júl. 11. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőt szokták használni de inkább az az elterjedtebb hogy az illat kellemes a szag még nem annyira, pl rózsa szagú az ritkább, gyakoribb a rózsa illatú
2021. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, és az is elég morbidul hangzik, hogy dögillat vagy kakiillat. Többnyire a kellemetlenhez a szag, a kellemeshez az illat dukál - de akadhatnak kivételek, nem kőbe vésett dolog.
2021. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Virágokra általában azt mondjuk, hogy illatos, de pl egy fazék marhapörköltre simán mondhatjuk, hogy jó szaga van.
2021. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden illat szag, de nem minden szag illat!
2021. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!