Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tenyleg rossz otlet egy...

Tenyleg rossz otlet egy muzulman vallasu emberhez hozzamaenni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kifejtenéd???

miért lenne rossz ötlet??mitől félsz konkrétan?

2012. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Maga az a teny foglalkoztat, hogy nagyon mas kultura, amihez egy elet nem eleg, hogy teljesen elsajatitsd.
2012. febr. 16. 16:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a vallásuknak, hogyan bánnak (bántak) a nőkkel!!!

Informálódj ez a legfontosabb. Nagyon sok könyv és film van ami ezzel a témával foglalkozik. Minél többet tudsz erről annál jobb. Rengeteg rosszat hallani az ilyen emberekről. Meg a tudatlan nőkről akiket behülyít a csávó, hogy nagyon szereti, mindent megad neki, stb. Aztán később ugye a muzulmán országban már teljesen megváltozik. A nő ott csak a vagyona része, egy senki. Épp ezért már ha akarna sem tud visszamenni a saját országába, el van veszve. Nem ajánlanám semelyik ismerősömnek, hogy kapcsolatot létesítsen egy muszlim fickóval.Azért vannak olyan muzulmán pasasok is akik nem olyan nőgyűlölők, de sosem tudhatod.

2012. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát elégé patriarchális kultúra,vannak muzulmán barátaim egyes nézeteikkel nem értek egyett,de hát ez van.Nekem az az érzésem,hogy talán egy kicsit túl féltékenyek a párjaikra,az asszonynak nincs sok joga a férj szavát fellebezni.
2012. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha el akar vinni az országába, akkor mindenképp rossz ötlet. De ha egy modern társadalomban akar veled együtt élni, akkor még elképzelhető, hogy beválik. Mindenképpen neki is kompromisszumokat kell kötnie. Esetleg egy házassági szerződés jó megoldás lehet, amiben leírod, hogy egyenjogúságot vársz el és a többi igényedet. Ha ezekbe belemegy és nem kényszeríti rád a vallását és a csadort... akkor működhet a dolog.
2012. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tetris ***** válasza:
78%

Igen, rossz ötlet! A bőréből nem tud kibújni. Nyilván a saját hazájában élt idáig, és az ottani kultura a részévé vált. Tudod ugye, hogy ezekben az országokban mit ér egy nő élete!? Egy állatnál is kevesebbre tartják őket.

Ha itt is maradna veled, a családja állandó nyomás alatt tartaná, hogy vigyen oda téged, szüld neki a gyerekeket egymás után. EGyébre nem kellenél.

Valahol olvastam, hogy az arab világban nagy dicsőségnek számít az, ha valakinek fehér felesége is van.

Egyáltalán te hányadik lennél a sorban? Ennek is utána kéne járni, mert gondolom neked azt mondta, hogy te lennél az egyetlen. Aztán csak utólag derülne ki, hogy hányadik lennél igazából. Mert erre is volt már példa a világtörténelemben.

Hagyd a fenébe azt a muzulmánt, és keress egy magyar fiút!

A muzulmán meg keressen magának az ő köreikből feleséget.

Ne dőlj be neki, hiába igér fűt-fát. Nagyon-nagyon megjárhatod, számtalan példa mutatja.

Gondolj arra is, hogy az életed is veszélybe kerülhet, ha hozzámész. Az ő országában, az ő családjában mindig csak egy idegen leszel, soha nem fognak befogadni. Ő pedig itt nem lesz soha teljesen magyar, ezért valszeg itt ő nem érezné magát teljesen jól. A vége kudarc, és tragédia lehet. Ne, ne, ne, ne, ne menj hozzá!!!!!!!!!!!!!!!

2012. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sok mindentől függ! Először is melyik irányzatot követi a férfi? Szunnita, siíta? Az irányzaton belül melyik iskolát: hanafi, salifita stb? Menyire vallásos,(télleg imádkozik napi 5-ször-siiíták 3-szor)? Menyire vett fel nyugatias szokásokat? Iszik alkoholt, elnézi neked, ha nem kendőzöd el magad?

Ha a férfit jól megismerted, ismerd meg a vallását, menyire fundi, illetve mérsékelt módon követi.

Azt mondom, hogy a törökök, azeriek, bosnyákok, albánok sokkal lazábban veszik a vallást, a nők jogaiban is európaibb felfogást képviselnek, talán velük a kapcsolatod/házasságod se annyira veszélyes. De egy szaudi, iráni férfi az más tészta.

2012. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem a (volt?) férjem muzulmán. Én 10 év után fáradtam bele a "másságba", többek között emiatt is távolodtunk el egymástól olyannyira, hogy most válunk.

Sokszor nem is érti, mi a problémám, hiszen én olyan dolgokon akadtam ki, amik neki természetesek. És nem okolható ő se mert ő abban nőtt fel.

Példa. Miután megszületett a kislányunk, abban merült ki a segítségadása nekem, hogy hozta haza a pénzt. De állandóan magamra hagyott a babával, hajnalig ült teaházakban, mondván, nem bírja a sírást. Ha hívtam hogy jöjjön haza mert nagyon kiborultam, sír a baba és nem akar megnyugodni, és legyen velem, akkor a kérdése az volt: kell kórházba vinni? nem? Akkor úgyse tudok segíteni. és nem jött. Pedig csak azt szerettem volna ha nem vagyok egyedül.

Naszóval akkor jó ötlet egy muszlim férj, ha az ember beletörődik, hogy nekik a család első ugyan, de ez nem azt jelenti, mint nálunk. Nekem elegem lett a társas magányból...

2012. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez ember függő, hogy mennyire aktívan gyakorolja vallást, és tartja-e magát a koránhoz, mert ha igen akkor baromi rossz választás. De náluk az egyetemen is van muzulmán vallású srác, de csak a szülei kényszere miatt, amúgy nem gyakorolja és nem érdekli, és nem mellékesen a lányokkal sem úgy viselkedik mint a hithű muzulmánok. Tehát csak névlegesen muzulmán, valamennyire megvan kötve a keze, a szülei miatt, de ennyi.
2012. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Bárkihez rossz ötlet hozzámenni abban az esetben, ha nem ismered meg alaposan az illetőt, és elsieted a házasságot. Ez nem attól függ, hogy milyen vallású.

Az természetes, hogyha egy teljesen más kultúrában felnőtt férfit szeretnél választani, akkor sok mindennek utána kell nézned.

Üdv: Napirai

2012. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!