Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez így helyes spanyolul?...

Ez így helyes spanyolul? Köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés
Hola! Todo está bien, gracias por tu pregunta. Me alegro mucho que me hayas escrito. Lamento no haber respondido antes, pero estaba de vacaciones con mis amigos en Balaton y no tuve tiempo de contestar. Y tú que tal?

2021. júl. 14. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Én ennyire hibátlanul nem tudnék spanyolul írni. A subjuntivo láthatóan megy neked.
2021. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Jéghideg mit kérsz?
2021. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Van benne három apróbb hiba:

*Me alegro mucho de que me hayas escrito

Ha me alegro, akkor kell a de que, ha me alegra, akkor csak a que kell.

*No tuve tiempo para contestarte.

*Lamento no haberte respondido antes.

Egyébként nekem az is furán hangzik, hogy estaba de vacaciones en Balaton, nekem ebből az jön le, hogy a Balatonban benne voltál. Én valami olyasmit írnék, hogy "estaba de vacaciones cerca del lago Balaton".

2021. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ja és az *¿qué tal?
2021. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak kérdezem, mint spanyolul kicsit beszélő: a tuve helyett itt nem állhatna tenía?
2021. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok és nem tudom kik pontoztak le, de csak szólok, hogy folyékonyan beszélek spanyolul, sőt konkrétan második anyanyelvem... Están más perdidos que Adán el Día de los Madres, mamagüevos:D


Véleményem szerint lehet tuve-t és tenía-t is használni a mondatban, és akkor lesz egy árnyalatnyi különbség a kettő között, de én inkább az utóbbit használnám.

2021. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!