Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolra hogyan lehetne lefordí...

Angolra hogyan lehetne lefordítani a ‘gyermekpénzt’?

Figyelt kérdés
Először a child support-ra gondoltam, de igazából annak semmi köze, mert az a gyermektartási.

2021. júl. 20. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mi az a gyermekpénz? Nem hallottam még róla.
2021. júl. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Zsebpénzre gondolsz talán? Mert az az "allowance".
2021. júl. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pocket money. Ők is mondják így is.
2021. júl. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez tükörfordításnak tűnik a német Kindergeldből, ami nálunk a családi pótlék. Angolul „child benefit”, ha meg adókedvezményként kapod, akkor „child tax allowance” (brit) vagy „child tax credit” (amerikai).
2021. júl. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs "gyerekpénz", ezért nem tudjuk, pontisan mire gondolsz. Magyarországon családi pótlék van és adókedvezmény a gyerek után. Vagy te tényleg a német "kindergeld"-re gondolsz? 4es leírta neked a jó választ. A fordítás attól függ, mire gondolsz pontosan, illetve ott Angliában milyen támogatási formák vannak, azokra is megvannak az angol kifejezések. A "kindergeld" lefordítása magyarra "gyerekpénz"-nek fordítói hiba, mert nem derül ki, mire gondolsz. Ezért nem alkalmazunk tükörfordítást. Az egyes kérdése tök jogos. Fejtsd ki bővebben, mire gondolsz, utána kaphatsz pontos választ.
2021. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem tudtam Magyarországon ilyen nem létezik. :) A 4. jól írta, a Kindergeld-re gondoltam.
2021. júl. 20. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden orszagban mas.


Regen Ausztraliaban volt a child endowment/allowance.

Mamar child benefit.

Adozasnal family tax benefit.

2021. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!