Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják, hogy az angol...

Miért mondják, hogy az angol nyelv könnyű a német nyelv után?

Figyelt kérdés
Az én véleményem szerint ez nem igaz!

2021. aug. 11. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, szerintem sem igaz. Tök más a két nyelv. Talán azért lehet könnyebb, mert általánosságban a 2. tanult gyorsabban megy, mint az 1., mert akkor már tudjuk, hogy hogy is kellene nekiállni, mi a fontos. De ez csak ha magától tanulja teljesen az ember, akkor lehet előny.
2021. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Mert sokkal könnyebb a nyelvtana is, meg a németböl más a szavak egy része is ismert, illetve a nyelv alapszerkezete is hasonló

Ez annyira igaz, hogy én elöször megtanultam németül (C1) és most németröl tanulom az angolt, mert így ezerszer könnyebb, mint magyarról. Most - két év után - vagyok B2 szinten angolban.

2021. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
Egy nagy hulyeseg. Mint az angol a leg konnyebb nyelv megtanulni. Csak magyaroktol lehet hallani. Meg sincs magas szazalekuk akik magas szinvonalon beszelnek kis hazankban. Mikor teteleket dolgoznak ki egy nyelvvizsgara. Rohej.
2021. aug. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Van benne sok igazság. Mindkettő germán nyelvcsalád (lásd: anglo-saxon), tehát az alapnyelvben sok hasonlóság van, felépítés, szókincs, ez-az. Aztán 1066 után jött a francia hóditás, ezért a sok franciából ismert szó.

A németre visszatérve: aki azt megtanulja, utána az angol tényleg egyszerűbb, hiszen nincs az angolban főnév-, melléknév-, névmás- és névelő ragozás. Ez már önmagában is nagy könnyebbség.

2021. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani, hogy "germán nyelv mindkettő", de ennek szinte semmi gyakorlati jelentősége nincs. Az a pár alapszó, ami szám, meg testrész, elég hamar elfogy. A németben utána jönnek az angolból nem ismerős meg a képzett szavak, az angolban meg a latin eredetűek. Nem mindegy a nyelvrokonság mértéke. Orosz után könnyebb az ukrán nyilván, de német után nem lesz könnyű az izlandi, sem magyarról a finn.


Ettől függetlenül azért könnyebb a német után az angol, mert a német egy nehezebben tanulható nyelv, sokkal több a nyelvtana. Ha német után kezdesz el angolt tanulni, az olyan, mintha súlymellénnyel futásról áttérnél sima futásra. Angolról németet meg fordítva.


Viszont az angolnál meg sokan benézik azt, hogy könnyebb nyelvnek hiszik, mint amilyen. Az angolt a legtöbben rosszul, töredékesen tanulják meg, és csak makognak angolul. Angolból manapság mindenkinek a felsőfokot kéne megcéloznia, csak ezt magántanár nélkül nehéz megvalósítani.

2021. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!