Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz nyelv könnyű? Könnyeb...

Az olasz nyelv könnyű? Könnyebb például, mint a német? Tényleg annyira hasonlít a spanyolhoz, mint mondják?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni egy kicsit olaszul, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e belekezdeni.


Előre is köszi a válaszokat :)



2021. júl. 4. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban hasonlít a spanyolhoz, mint a némethez. Nem biztos, hogy könnyebb, mint a német, viszont az én fülemnek jobban hangzik. A német olyan parancsolós, az olasz meg tök laza.
2021. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem könnyebb, mint a német. Igazából a spanyol-olasz-német hármas ugyanazt a nehézségi szintet jelenti objektíven egy magyar anyanyelvű számára. Szubjektíven persze hatalmas különbségek lehetnek, mert ha valamelyik tetszik, azt sokkal könnyebben megtanulod, mint azt, amitől a hideg kiráz.

De kezdd el tanulni, veszteni valód nincs.

2021. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Én tudok németül és spanyolul ezek közül. Olaszul soha nem tanultam (majd akarok), de a spanyoltudásom miatt rengeteg mindent megértek vagy ki tudok következtetni, úgyhogy igen, a két nyelv nagyon hasonlít egymásra. A német és az olasz vagy a német és a spanyol picit sem.

Én a spanyolt és a németet egy nehézségűnek mondanám, csak mindegyikben más a nehézség.

2021. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Meglepőnek tűnhet, de a franciához hasonlít a legjobban. Persze nem kiejtés szempontjából. Kezdd el tanulni; csodálatos nyelv.

Az első dolog, amit megtanulsz, legyen az "il dolce far niente". Ilyen nincs magyarul.

2021. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 vera_emma válasza:
100%
A második válaszolónak igaza van. Én hangzás alapján döntöm el, hogy milyen nyelveket szeretnék megtanulni. 7 évig tanultam németet, de nem azért, mert szerettem. Nem is jutottam vele semmire. Az olaszt 4 éve kezdtem a gimiben, ez a kedvenc idegen nyelvem. A rendszertelen (nyelv)tanulási szokásaim miatt ezzel sem haladok úgy, ahogy szeretnék, de sokkal könnyebbnek érzem.
2021. aug. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"il dolce far niente"


A semmittevés élvezete/kellemessége

2021. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Úgy értettem, hogy általában a magyar mentálitásban nincs ilyen. Van az a híres sztereotípia is, hogy az olaszok a mának élnek.
2021. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!