Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szorgalommal lehetséges német...

Szorgalommal lehetséges német középfokú nyelvvizsgát szerezni 6 hónap alatt? A2 szinttől.

Figyelt kérdés

2022-es felvételiig szeretnék lerakni egy középfokú nyelvvizsgát németből. Gimiben tanultam 4 évig, viszont kb. olyan A2 szinten lehetek, ezt kéne feltornázni B1-re.

Az elmúlt 3 napban elég intenzíven tanulok, több órát töltök nyelvtos feladatokkal, ezenkívül nyelvtanulós applikációkkal és német videók nézésével töltöm el az időt. Valamint szeretnék nyelviskolába is járni, esetleg magántanárhoz.


Ennyi gyakorlás elég lehet arra, hogy sikerüljön? Még ha nem is hibátlanra csinálom meg, a lényeg, hogy meglegyen. Valamint melyik érné meg jobban, a csoportos kurzus, vagy a magántanár?



2021. aug. 12. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha magambol indulok ki, nem. 5 evig tanultam, mondjuk nyilvan plusz idot nem forditottam ra (tehat nem olvastam nemetul, nem beszeltem szabadidomben, nem tanultam pluszban) csak az orakra keszultem. Mindig otos voltam,de eltelt 5 ev, es megszolalni se tudok :D

Angolbol viszont a 0-rol 1 ev alatt keszultem fel a nyelvvizsgara, munka mellett (tanfolyamokra jartam, nekem az bejott) es sikerult.

2021. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére a tudásom még friss, mert idén ballagtam, szimplán csak a felvételi pontszámjaim lettek kevesek, ezt szeretném növelni azzal a 28 ponttal. 😅

A németórákat egyébként szerettem, 4 éven keresztül dicséretes 5 voltam, valamint 90%-ban én beszéltem csak, mert a többiek undorotak a nyelvtől és inkább mással foglalkoztak. Csak sajna rengeteg hónap azzal telt el, hogy vagy lyukasóra volt tanárhiány miatt, vagy pedig beküldtek hozzánk helyettesítő tanárt, aki teljesen máshogy mondta el az anyagot.

2021. aug. 12. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kozepfoku nyelvvizsga B2 - szintet jelenti. Szerintem ennyi alappal+ szorgalommal meg fogod tudni csinalni.
2021. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is siman menni fog a középfokú nyelvvizsga ennyi szorgalommal és tanulással.

De tényleg legyél nagyon kitartó!😏

2021. aug. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
B2 nem hiszem
2021. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Menni fog!

Egy tanár nem ártana hozzá még (a beszédhez).

2021. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül sikerült 83%-ra megcsinálni. 🥰 Igaz, kellett hozzá tanár, de a motivációm és szorgalmam nélkül ez nem jöhetett volna össze.
2022. jún. 25. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2022. jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!