Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Régen is divat volt hibás...

Régen is divat volt hibás mondatokat használni szándékosan?

Figyelt kérdés

Főleg fiatalok körében, de 30 felettieknél is hallottam bőven.

Kedvencem hogy már reklámban is előjött. Gondolom mindenki hallotta már az Aldi "megveszünk mindent is Aldi áron" szövegű reklámját.


Vagy mondjuk szándékosan rosszul ejtenek ki szavakat, pl kutja/kuta kutya helyett.


2021. aug. 31. 09:01
 1/3 Mansour ***** válasza:
100%
Persze, hülyéskedésből. De az csak addig jó, amíg nem akar erőltetetten jópofizó lenni, mint pl. az Aldi reklám.
2021. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mémek eleve tele vannak ilyenekkel, és bár nevetek rajta, nem értem, hogy egy jó poént miért kell hibásan írni. Nyilván vannak esetek, amikor ez szándékos, mert tudjuk, hogy az adott illető úgy ejtené ki, de mi van a többivel? Nagyon elterjedt az interneten és ezért ezért lassan már szándékosan/kötelezően tesszük magunkat hülyévé, ha így használjuk. Engem rettenetesen zavar.
2021. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az orrodat is tisztíccsa!"

https://www.youtube.com/watch?v=hGsVA6ROuC8

2021. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!