Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Előfordult már olyan, hogy...

Előfordult már olyan, hogy egy magyar szó régiessé vált, használata háttérbe szorult, szinte kikopott a nyelvből, majd ismét feltámadt hamvaiból?

Figyelt kérdés

Tehát ismét felkapták, elkezdték használni, divatossá vált.

Mely szavakra volt ez jellemző, ha egyáltalán voltak ilyen szavak.



2021. júl. 15. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Sok szleng, kozmondast latok Itt amit meg gyerekkent hallottam, ertettunk. Most meg itt kerdezik mit jelent, mert megint hallhato.


Amit mar az itteni kerdezok nem tudnak magyarul:

Segitseg - help

Kerem szepen - please

2021. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ajvé?

Talán.

2021. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mansour ***** válasza:
Szerintem a "baró" ilyen szó. Én gyerekkoromban soha nem hallottam élő beszédben, csak az ötvenes-hatvanas évekbeli filmekben lehetett hallani. Úgy tűnt, hogy ez egy olyan szó, ami már kikopott a nyelvből. Aztán a 2000-es években elkezdték megint használni. Mostanában meg mintha már megint kevésbé használnák, de ebben nem vagyok biztos...
2021. júl. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
A lebetegedik szó régen azt jelentette, hogy vajúdni kezd. Aztán kiment a divatból, a legtöbben nem tudtak róla. Úgyhogy újraalkották, megbetegszik jelentéssel. Mindig mosolygok, ha olvasom.
2021. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beteges személyre használják a "maródi" kifejezést, leginkább sportban vettem észre.
2021. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vankos= párna. Mostanában újra hallom.
2021. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vÁnkos, nem?
2021. júl. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen az. Hiányzik az ékezet az a betumrol. Nincs a billentyűzeten.
2021. júl. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!