Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a hiszem és a...

Mi a különbség a hiszem és a tudom szó jelentése között ?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan vallási értelemben kérdezem,és ne irja senki,hogy a google a barátod,mert ott nem találtam konkrét választ rá !

2021. szept. 21. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom = tények alapján, objektíven eldönthető.

Hiszem = nincsen rá objektív bizonyíték (vagy én nem tudok róla), de a rendelkezésre álló információk alapján van egy feltételezésem.


Nekem ez a különbség.

2021. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2021. szept. 21. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 +1, Ugyanaz kicsit másképp:

- Tudom: visszajelzést, igazolást kaptam róla, logikailag helytálló, vagy számomra hiteles személytől kaptam róla infót. (Ez nem azt jelenti, hogy igaz is, a tévedés vagy hiba lehetősége benne van, de a külső infók számomra alátámasztják.)

Például: Tudom, hogy vár rám. (Ő üzente, vagy valaki mondta, aki beszélt vele, stb.)


- Hiszem: nincs visszajelzésem, vagy ha van is, annak ellentmondásossága, logikátlansága, esetleg alacsony valószínűsége ellenére elfogadom igaznak.

Például: Hiszem, hogy vár rám. (Semmi nem utal rá, kicsi rá az esély, vagy a logika az ellenkezőjét diktálja, de én mégis tényként fogadom el.)

2021. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. szept. 22. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!