Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ebben a mondatban miért ezt...

Ebben a mondatban miért ezt az igeidő használják?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olvastam egy angol könyvet, amiben ez a mondat volt : All my life I have been suffering.

Ez present perfect continous. Maga a szituáció az volt, hogy 2 ember 12 év után újra találkoztak. Viszont a srác aki ezt mondta arra kérte a másikat, hogy ölje meg, mert nem akar tovább élni hiszen már mindent és mindenkit elvesztett. Viszont a másik srác nem akarta ezt, mert csak látni akarta ennyi idő után, így fegyvert szegezett rá a másik srác. Közben míg a fejéhez tartotta a fegyvert és mondta neki, hogy fogja a másik fegyvert és ölje meg egy rendőr megjelent és lelőtte őt. Erre a srác odarohant hozzá és kiabált hogy válaszoljon. Megköszönte a rendőrnek, mert tudta, hogy a másik srác képtelen lett volna megölni. És ekkor mondta : finally over... All my life I have been suffering.

Itt nem lett volna jobb a past perfect continous? Mert ezzel, hogy lelőtték és bele is hal éppen meg kell szűnnie a szenvedésének mivel vége. Szerintetek miért? Vagy én értem rosszul?



2021. okt. 1. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

El sem olvastam a kifejtést, mert felesleges.


Még tart az élete, ennyi.

2021. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
1-es: jobbban tetted volna, ha elolvasod a kifejtést, mert éppen hogy nem tartott már az élete, hanem pont véget ért!
2021. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Mármint miközben beszél. Holtan nem tudsz beszélni.
2021. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Miközben beszél, nem halott. Ergo rosszul érted, kérdező.


Még ha múlt is lenne, nem lenne Perfect múlt. Azt specifikus kontextusban használjuk, amikor valami már alapból múltban lévő esemény előtti dolgot akarunk kifejezni, vagy ha backshiftes a mondat (He said that all his life, he had been suffering – a már alapból múltban lévő said miatt változik az igeidő. De önmagában, direct speechben? Marad a have been.)

2021. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőn kívüli válaszokat! Hirtelen összekevertem a past perfect contit egy másikkal...
2021. okt. 1. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Az 1, 3, 4 is én vagyok. De ne zavartasd magad.
2021. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eléggé lepontozzák a válaszaid drága. Befigyel az a 0%. És ne kezdj el ok nélkül bunkózni.
2021. okt. 1. 22:32
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
#7, de e pillanatban nincs neki nulla százaléka, ami befigyelne, csak #2-nek. És nem kezdett el bunkózni, te bunkó.
2021. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Viszont neked 0 van. Tapló.
2021. okt. 2. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Véletlenül lepontoztam a 8-ast, nem direkt volt! Neki van igaza.


Hány éves vagy kérdező? Mert a buta tini csak úgy sugárzik a reakcióidból.

2021. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!