Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezek mit jelentenek koreaiul?

Ezek mit jelentenek koreaiul?

Figyelt kérdés

Sosem próbáltam megtanulni a nyelvet, csak magamtól próbálom kilogikázni mi-mit jelent. (Kpopot hallgatok pár éve) Interjúkat nézek felirattal, és sokszor hallom/látom leírva ezeket a ragokat(?) a szavak végén, viszont nem tudom mit jelentenek, illetve mikor használják őket. Megköszönném, ha valaki leírná nekem!


십다

어써

합니다

합니까



Illetve még biztos van több is, de hirtelen ennyi jutott eszembe.

Amit azt hiszem tudok, az a 는. Alany után tesszük a mondatban(?), pl. 나는, 저는 én.

A 를 pedig a tárgy jele? Ebben nem vagyok biztos.


Lehet baromi nagy marhaságot írtam, nézzétek el, légyszi! Ha valaki tud online letölthető magyar esetleg angol koreai nyelvkönyvet, szívesen megnézném! :)



2021. nov. 4. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebben megtalálod a válaszokat: [link]


(A *-ot vedd ki a linkből!)

2021. nov. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem másolta be a teljes linket, a vége az, hogy: Osvath-Gabor-Koreai-nyelvkonyv
2021. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

pl. 저는 én


난 én

pl. 난 배고파 én éhes vagyok


를 ~t

pl. 사과를 찾았어 almát találtam


을 ~t

pl. 책을 읽었어 könyvet olvastam


고 és

pl. 먹고 나서 evés után


십다 csinál

pl. 그림 그립시다 rajzoljanak


어써 (nem jelent semmit)


합니다 úgy kell

pl. 그렇게 합니다 úgy kell


합니까 úgy kell?

pl. 어떻게 합니까? Hogyan kell?

2022. márc. 13. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!