Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azok a nácik, akik kiszöktek...

Azok a nácik, akik kiszöktek Spanyolországba, Argentínába, stb., hogy tudják spanyol anyanyelvűnek tettetni magukat? Van módszer az akcentus elhagyására?

Figyelt kérdés

Nézem az Internátust és abban a nácik kiszöktek Spanyolországba, árvaházat nyitottak és idős korukra spanyol névvel éldegélnek és akcentus nélkül beszélnek.


Egy embernél értem közülük csak, hogy ő miért tud akcentus nélkül beszélni, mert őt 6 éves kora körül vitték ki oda, de azok akik 20 év felett mentek ki, ők hogy tudják előadni, hogy ők valódi spanyolok?


Ha jól tudom, 10-11 éves korig képes az ember egy nyelvet azzal a hangképzéssel megtanulni, amivel a helyiek, afölött, már lehet hallani, hogy hiába fejlett a szókincse, hiába utánozza a stílust, nem az anyanyelve, akcentussal beszél.


Én is ha kimennék Spanyolországba most és csak spanyolul beszélnék, lehet fejlődne a nyelvtudásom, lehet spanyolosabb lenne a kiejtésem, de akkor is lehet majd érezni, hogy nem vagyok spanyol.


Tehát akkor nem gyanús, hogy valakit pl Joaquinnak hívnak, azt mondja, hogy Spanyolországban született és nőtt fel, de amúgy német akcentusa van?


Vagy van olyan amikor az akcentust el lehet hagyni?


2021. nov. 9. 12:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha gyerekként vitték ki,akkor helytelen szó rá a náci kifejezés,mivel föl se foghatta hogy mi az egyáltalán.
2021. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, ennél a résznél rosszul fogalmaztam, ott a szereplőkre céloztam, de a kérdésem azokra vonatkozik akik már nagyobbak voltak, akik nácik voltak és kiszöktek.
2021. nov. 9. 13:23
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

A spanyolban majdnem minden faluan más akcentussal beszélnek, nincs egységes kiejtés.

Emellett az sem igaz, hogy csak gyerekként lehet akcentus nélklül megtanulni egy nyelvet, csak sokkal nehezebb.

2021. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
del-amerikaba abban az idoben nagyon sokan nagyon sok orszagbol vandoroltak es ott kommunakban eltek. dednagyszuleim is voltak kint par evet, egy nagy magyar kozossegben eltek, egy szot nem kellett megtanulniuk a helyi nyelven
2021. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, mivel menekültek el azok a náci tisztek, de az biztos, hogy nem üres kézzel. Egy kis pénz nagyon szépen el tudja simítani a rossz akcentust.
2021. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
De hát nem vegyültek be és tettették magukat spanyol anyanyelvűnek. Márcsak a kinézet miatt is hülyesêg lett volna ilyennel próbálkozni. Wz Argentin kormány pontosan tudta miért vannak ott. Meg se próbáltak beilleszkedni egymás társaságát keresték,mai napig tele van szőke kékszemű fiatalokkal akik még a mai napig ritkán vegyülnek a latinókkal. Persze a nyelvet felvették de akik akkor menekültek oda szó se volt róla. Németül folyt minden a közösségükön belül
2021. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Akkor viszont pláne nem értem, hogy a sorozatban miért tanult meg mindenki spanyolul, ráadásul hogy tudtak akcentus nélkül spanyolul megtanulni.


Ott ahol a német anyanyelvűek egymás között beszéltek, pl miért nem kezdtek el németül társalogni?


De megmaradok annál, hogy ez egy sorozat és nem kell minden komolyan venni.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2021. nov. 9. 17:58
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont pláne nem értem, hogy a sorozatban miért tanult meg mindenki spanyolul, ráadásul hogy tudtak akcentus nélkül spanyolul megtanulni.


Fikció.


Ott ahol a német anyanyelvűek egymás között beszéltek, pl miért nem kezdtek el németül társalogni?


Valójában németül beszéltek, de ezt a sorozat azon a nyelven adja elő, mint amin készült, vagy amire szinkronizálták. Vagy pedig ez is abba a koncepcióba illeszkedett, hogy ők spanyol anyanyelvűek, és nehogy kihallgassa őket valaki, ha németül beszélnek egymással.

2021. nov. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen ilyenek a filmek

Kedvencem a chernobilról készült sorozat. Szerinted ott az orosz szénbányászok angolul beszéltek? 🙂 Legalább ott orosz akcentussal tolták az angolt az lehet feldobta volna a nácikról szóló sorozatot is

2021. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

Én nem a nyelven gondolkodnak.el hanem a valláson. Azok mentek ki akiknek jó a nyelvérzékük és hamar megtanulták.

A németek protenstánsok és azt nem értem hogy tudták eljátszani a hithű katolikust egy életen keresztül. Mert a spanyolok katolikusak. Meg hanem voltak bekeresztelve akkor bűn volt mikor áldoztak.

2021. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!