Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Yujin név az Eugenie/Eugénia...

A Yujin név az Eugenie/Eugénia név koreai megfelelője, vagy csak véletlen lenne a hasonló kiejtés?

Figyelt kérdés

Amit találtam, az alapján tulajdonképpen ugyanaz a két név jelentése: nemesi származású, gazdag, értékes.

Akkor ezek szerint gyakori Ázsiában is, hogy a nyugati/európai kultúrából vesznek át fonetikus módon neveket az ő írásmódjuk szerint átalakítva? (Mint a magyaroknál meghonosodott latin-görög eredetű neveknél. Pl. Laetitia -> Letícia)



2021. dec. 6. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészt igen valószínütlen, hogy a két név ugyanaz lenne, még a kiehtése sem hasonló.

Másrészt ha igaz is lenne, EGY egyezésböl olyan következtetést levonni, hogy "ezek szerint gyakori Ázsiában is, hogy a nyugati/európai kultúrából vesznek át fonetikus módon neveket" enyhén szólva is téves, elhamarkdott következtetés!

2021. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Kim Yoojin énekesnő és színésznőnek is Eugene a művészneve.
2021. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Eugene kiejtése angolul "júdzsin". Magyarosított verziója Eugén, ezzel a kiejtéssel. Úgyhogy de, ugyanaz a két név, így ejtik ki angolul. A "szebásztián" - ról is nehezen mondaná meg valaki, hogy a Sebestyén megfelelője, vagy a "nikolász" - ról, hogy az meg Miklós. Az lehet, hogy egy keleti nyelven van egy ugyan ilyen szó, de más jelentéssel és csak úgy történt, hogy hasonlít a két név, de az is lehet, amit mondasz. Sok keleti vesz fel nyugati nevet, ha nemzetközileg ismert, vagy külföldiek között él. A kínaiak között sok a Tomi, a vietnámiak pedig sokszor Antonynak nevezik el a gyerekeiket, természetesen van egy hazai nevük is.
2021. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mansour ***** válasza:
100%
Igazából véletlen az egybeesés, de emiatt az egybeesés miatt is lett ez népszerű név Koreában: [link]
2021. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mansour ***** válasza:
100%

"Akkor ezek szerint gyakori Ázsiában is, hogy a nyugati/európai kultúrából vesznek át fonetikus módon neveket az ő írásmódjuk szerint átalakítva?"

Nem, gyakorlatilag egyáltalán nem létezik ilyen jellegű névátvétel, legalábbis Koreában. Más kérdés, hogy művésznévként vesznek fel néha nyugati neveket koreai átírásban. Illetve ha nyugaton született koreaiaknak eredetileg nyugati nevük van, azt is használhatják átírva, viszont ha Koreába költöznek, hivatalos használatra kell hogy legyen "rendes" koreai nevük is., pl.:

[link]

[link]

2021. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Az amerikai keresztény koreaiak keresztény nevet is vesznek fel, de Koreában is népszerű név a Mari és a Jenny.
2021. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Eugén fiú, Eugénia lány

Judzsint én filmben még csak pasinak hallottam, de lehet,hogy unisex név, meg asszem pl Amerikában talán -de ez nem biztos, hogy ott, -bárkinek lehet adni bármilyen nemű -inkább - nevet.


Mármint pl van Alice Cooper, vagy pl hogy Marilyn hogy van Manson és Monroe.

2021. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*amúgy én nem értek hozzá bocsi ha valamit nem jól írtam.
2021. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Náluk vannak unisex nevek, mint például a Yoojin, Jisoo, Jimin.
2021. dec. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7.és8. vagyok amúgy

Europe kiejtésben az angoloknál ugye Juróp kábé; tehát én eleve a Judzsint is Eugene-nek írnám; de lehet,hogy valaki használja ipszilonnal kezdődve is. :)


pl vannak nevek , amiket többféleképpen is írnak, nem tudom, hogy ez jó példa-e, hogy itt megegyezik -e a kiejtés pl, de

Kristen, Christine

vagy pl nemtom Patterson, Petterson, vagy nemtom ezek így tehát jók-e, hogy ugyanazok-e

2021. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!